Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Nis largimi i tonelatave të leshterikëve nga shëtitorja "Taulantia" (VIDEO)

27/02/2021 - 09:11

Pas largimit të leshterikëve nga vija bregdetare e plazhit të Durrësit, aksioni është përqendruar në shëtitoren “Taulantia”.

Mjetet e rënda kanë filluar punën që dje për largimin e leshtërikëve, të depozituar në breg përgjatë muajve të dimrit. Puna vazhdon në mënyrë intensive edhe gjatë fundjavës.

Përmirësimi i kushteve atmosferike e ka kthyer shëtitoren “Taulantia” në vendin më të preferuar të durrsakëve për shëtitjet buzë detit.

Deti i trazuar në fund të muajit dhjetor, janar dhe fillim të shkurtit nxorri në shëtitore tonelata me leshterikë, të cilët janë larguar në mënyrë sistematike nga ekipet e NSHK-së.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ambasadorja amerikane Yuri Kim është shqetësuar nga titujt e mediave pas një interviste të saj lidhur me zgjedhjet në Shqipëri.

Për ambasadoren e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim, “blerja e votës është krim”.

Ditën e nesërme (e mërkurë), në orën 12.00, Këshilli Bashkiak Durrës do të zhvillojë një mbledhje jashtë radhe, ku në rendin e ditës janë

Dy persona janë shpallur në kërkim nga policia e Kurbinit pas konfliktit të ndodhur sot në qendër të Mamurrasit, ku mbetën të plagosur dy

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit, kanë humbur jetën 5 persona nga COVID-19, ndërsa janë raportuar 234 raste të rej

Zv/ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka deklaruar në komisionin e Ekonomisë së kryeministri Edi Rama ka meritë të veçantë për sigu

Komandohet kryetarja e Njësisë Administrative nr.6 në Bashkinë Durrës.

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën e sigurisë "arrest me burg" për Erion Petin dhe Klaudio Xibrakun, administratorë të kompanisë, në konte