Nis shembja e godinës 5-katëshe pranë Urës së Dajlanit, sa objekte pritet të prishen sot (FOTO)

06/12/2019 - 09:15

Vazhdon shembja e objekteve në Durrës, të cilat janë vlerësuar nga grupi i ekspertëve me risk të lartë.

Mëngjesin e kësaj të premteje, filloi prishja e një ndërtimi të përcaktuar nga grupi i inxhinierëve dhe me vendim të IKMT-së dhe IMTV-së te rruga dytësore pranë Urës së Dajlanit në Plazh.

Objekti në fjalë është 5-katësh dhe shembja po bëhet me fadromë. Ndërkohë, gjatë ditës së sotme pritet të vijojë procesi i shembjes së 6 objekteve të tjera në Durrës dhe në zonën e ish-Kënetës, bënë me dije për “DurrësLajm” burime nga Policia Bashkiake.

Policia Bashkiake dhe Policia e Shtetit si dhe grupi i zjarrfikëseve kanë marrë masa për prishjen e objektit në mënyrë të sigurt.

Në total në të gjithë Qarkun Durrës, nga data 29.11.2019 - 05.12.2019 me shembjen e djeshme të objektit 3-katësh në Shkozet, janë shembur gjithsej 28 objekte: 10 objekte në qytetin e Thumanës, dhe 18 objekte në Bashkinë Durrës.

Numri në total deri më tani i objekteve për t’u prishur në Durrës, ka shkuar në 70, sipas zv.ministres së brendshme Rovena Voda. Shumë i lartë është numri i objekteve që do të shemben në Shijak, plot 285.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mjeku Pëllumb Pipero gjatë një interviste televizive në abc neës, bëri të ditur se shifrta e rasteve aktive në vend duhet të jenë 2 apo 3

Ish-deputetja e LSI-së, Nora Malaj, fiton betejën dhe shërohet nga koronavirusi.

Pas reagimit zyrtar të ambasadës amerikane mbi veprimtarinë e SPAK dhe Policisë, ku theksohej se këto institucione nuk mund të shantazhoh

Ambasada amerikane në Tiranë, thotë se SPAK duhet të lejohet të bëjë punën pa kërcënime dhe kanosje, pavarësisht kush është i pandehur.

Zbardhen detaje të reja nga ngjarja makabre në Pogradec, ku Olsi Çekiçi vrau nënën e tij.

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat e fundit lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë.

Në zbatim të misionit që Drejtoria e Përgjithshme e Pronësisë Industriale ka për garantimin dhe mbrojtjen e të drejtave të Pronësisë Indu

Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) në një raport të fundit për planin e përgjigjes për rimëkëmbjen social ekonomike ndaj Covid-19 ka

50 infermierë të rinj i bashkohen stafit mjekësor të spitalit Covid2 "Shefqet Ndroqi" në luftë kundër Covid19.

Pemët dekorative që prej vitesh zbukuronin një pjesë të rrugës “Egnatia”, nga stacioni i vjetër i trenit deri te hyrja e Portit Detar sot