Nishani pret në presidencë nxënësit e shkëlqyer të vendit

26/12/2012 - 19:35

TIRANE - Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, dhe bashkëshortja e tij, zonja e parë Odeta Nishani, kanë organizuar në presidencë një pritje për nxënësit më të mirë të 12 qarqeve të vendit. 

Në fjalën përshëndetëse, kreu i shtetit falenderoi dhe uroi fëmijët për rezultatet e larta, të cilat i quajti fryt i punës së madhe dhe përkushtimit të mësuesve, prindërve dhe vetë fëmijëve. 

Zoti Nishani shprehu bindjen se viti i ardhshëm do të sjellë edhe më shumë investime në infrastrukturën e shkollave, mjediset e studimit dhe mësimit si mënyra për të ndërtuar një të ardhme të shkëlqyer. 

Më pas, zoti Nishani dhe bashkëshortja e tij shpërndanë dhurata për të gjithë nxënësit pjesëmarrës në këtë pritje të veçantë për ta.

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Komisioni i Venecias duket se i ka dhënë një “shuplakë” tjetër mazhorancës, pasi i dha të drejtë Metës për emërimet në KED.

Gjykata e Posaçme e Apelimit ka hequr masën e pezullimit për gjyqtarin e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, Luan Daci duke i dhënë të drejt

Një ditë pas shembjes së pallatit 6-katësh në lagjen nr.11, bulevardi "Dyrrah" tashmë është i lirë për qytetarët e Durrësit.

Pas 10 ditësh, banorët e kompleksit "Jedas" në Durrës janë rikthyer protestës para bashkisë së qytetit mëngjesin e sotëm.

Një granatë e paplasur është gjetur afër Drejtorisë së Policisë Tiranë teksa punonjësit e UKT po gërmonin për një kanal.

Paga e luftës ka mbledhur pranë drejtorisë së Tatim Taksave mesditën e sotme reth 100 punonjëse të fasonerisë "The Star" në Durrës.

Kolapsi mjedisor që ka përfshirë Durrësin në prag të sezonit turistik me çështjen e mbetjeve urbane, shqetëson jo pak banorët e këtij qyt

"Më shumë se 40 mijë receta me rimbursim kanë marrë falas pacientët kronikë në këto muaj të epidemisë së COVID19 në vendin tonë, krah

Pas punonjësve të policisë, në pension të parakohshëm do të dalin njerëzit e Shërbimit Informativ Shtetëror, institucioni kryesor i sekre

Kryeqyteti do të ketë mungesë të furnizmit me ujë gjatë fundjavës.