Nisin punimet për rikonstruksionin e rrugës Kombinat - Ndroq

15/06/2019 - 09:47

Nisin punimet për rikonstruksionin e rrugës Kombinat-Ndroq. Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Përmes një postimi në “Twitter”, kandidati socialist për një mandat të dytë në Tiranë thotë se punimet do të realizohen nga Autoriteti Rrugor Shqiptar në muajt korrik-gusht.

Veliaj thotë se ky investim do të ndihmojë jo vetëm transportin në Vaqarr, Pezë, Ndroq, por edhe do të ndikojë në turizëm.

“E papare @SonilaQato e ARRSH – nisi investimin ne rrugen Kombinat-Ndroq qe do ndihmoje transportin e turizmin ne Vaqarr, Peze, Ndroq! Krahe te lehta e pune te mbare per skuadrat ne terren! FORCA! ”, shkruan Veliaj, teksa publikon edhe disa foto nga puna tashmë e nisur në terren.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këtë të premte, vendi do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme, sidomos në zonat veriore.

Liderët e vendeve anëtare të BE janë mbledhur në Bruksel në samitin që pritet të marrë edhe vendimin final sa i përket çeljes së negociat

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka folur në lidhje me negociatat me Tiranën e Shkupin, duke u shprehur se sinjale

Në zbatim të Strategjisë Kombëtare të Luftës Kundër Trafikimit të Personave, sot u organizua një takim me Tryezën Teknike nën drejtimin e

Goditet një tjetër grup që ushtronte veprimtari kriminale në fushën e vjedhjes së pronës në Durrës.

Aplei i Krimeve të Rënda ka hedhur poshtë kërkesën e Klement Balilit për të fituar pafajësinë, duke lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së S

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka ndryshuar thuajse të gjithë drejtorët e burgjeve në mbarë vendin.

Ka pasur informacione se Marsida Qatja do të udhëtonte jashtë vendit, e për këtë arsye, Prokuroria e cila e ka marrë në hetim, i ka hequr

Kuvendi i Shqipërisë po miraton një projektligj, i cili rrit kontrollin mbi prodhimin dhe tregtimin e kripës së jodizuar.

Ministria e Drejtësisë ka kthyer përgjigje në lidhje me kërkesën për informacion për Albert Veliun dhe ekstradimin e tij nga Belgjika.