Një ditë ndryshe në Shtëpinë e Foshnjes në Durrës (FOTO)

11/11/2019 - 21:12

Një ditë ndryshe ka qenë e hëna për vogëlushët e Shtëpisë së Foshnjes, në Durrës. Në kuadër të Ditës Botërore të Jetimëve, vogëlushët e këtij institucioni janë vizituar nga nënkryetari i bashkisë Florian Tahiri dhe dhjetëra të rinj që sollën plot dhurata për ta dhe morën pjesë në aktivitetet festive që u organizuan me këtë rast. Njoftimin për këtë e jep vetë kryebashkiakja e Durrësit, Valbona Sako.

"Një ditë gëzimi e mbushur me plot dhurata dhe aktivitete festive ishte sot për fëmijët pa kujdesin prindëror në Shtëpinë e Foshnjes në Shkozet të Durrësit.

Në Ditën Botërore të Jetimëve, Nënkryetari i Bashkisë së Durrësit, Florian Tahiri, së bashku me përfaqësues të administratës dhe dhjetëra të rinj e të reja zgjodhën që këtë ditë ta kalojnë pranë të vegjëlve që janë të strehuar në këtë qendër.

Gjithnjë do të kemi një vëmendje të shtuar ndaj fëmijëve pa kujdes prindëror ku përmes programeve dhe projekteve të ndryshme synojmë zhvillimin dhe integrimin e tyre në shoqërinë durrsake",- shkruan në rrjete sociale kryebashkiakja e Durrësit, Valbona Sako. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Zëvendësministrja e Brendshme, Rovena Voda, ka reaguar sot për herë të parë në emër të institucionit ku punon, për tenderin që i është dh

Gazetari Artan Hoxha është kërkuar që të deponojë në polici, pas publikimit nga ana e tij të videos ku shfaqet kryebashkiaku Lefter Alla

Trembëdhjetë ditë pasi bëri betimin në Departamentin Amerikan të Shtetit, mbërrin në Shqipëri Yuri Kim, shefja e re e diplomacisë së Wash

Nga mësues fiskulture në zotërues minierash, drejtues partie e më pas kryetar bashkie.

Banorët e një pallati shumëkatësh të dëmtuar rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit kanë kërkuar pasditen e sotme një ballafaqim me përfaqësuesi

“Të dhënat e  raportit të Indeksit Global të Hendekut Gjinor të Forumit Ekonomik Botëror të vitit 2020, tregojnë që për vitin 2019 Shqipë

Gazetari investigativ, Artan Hoxha u shpreh se që nga momenti kur paralajmëroi videon e kryebashkiakut duke konsumuar kokainë në një ambj

Qeveria do të akordojë një bonus prej 250 000 lekësh përveç pagës për të gjithë ata mjekë, të cilët do të japin shërbimet e tyre në spita

Ministria e Arsimit ka vendosur të zëvendësojë ditët e bëra pushim në shkollat e Tiranës, Durrësit, Vorës, Kurbinit, Shijakut, Krujës, Le

Ka mbërritur sot në Shqipëri ambasadorja e re e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim.