Një ditë ndryshe në Shtëpinë e Foshnjes në Durrës (FOTO)

11/11/2019 - 21:12

Një ditë ndryshe ka qenë e hëna për vogëlushët e Shtëpisë së Foshnjes, në Durrës. Në kuadër të Ditës Botërore të Jetimëve, vogëlushët e këtij institucioni janë vizituar nga nënkryetari i bashkisë Florian Tahiri dhe dhjetëra të rinj që sollën plot dhurata për ta dhe morën pjesë në aktivitetet festive që u organizuan me këtë rast. Njoftimin për këtë e jep vetë kryebashkiakja e Durrësit, Valbona Sako.

"Një ditë gëzimi e mbushur me plot dhurata dhe aktivitete festive ishte sot për fëmijët pa kujdesin prindëror në Shtëpinë e Foshnjes në Shkozet të Durrësit.

Në Ditën Botërore të Jetimëve, Nënkryetari i Bashkisë së Durrësit, Florian Tahiri, së bashku me përfaqësues të administratës dhe dhjetëra të rinj e të reja zgjodhën që këtë ditë ta kalojnë pranë të vegjëlve që janë të strehuar në këtë qendër.

Gjithnjë do të kemi një vëmendje të shtuar ndaj fëmijëve pa kujdes prindëror ku përmes programeve dhe projekteve të ndryshme synojmë zhvillimin dhe integrimin e tyre në shoqërinë durrsake",- shkruan në rrjete sociale kryebashkiakja e Durrësit, Valbona Sako. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastiriliu ka dhënë një lajm të mirë në këto ditë të vështira për sistemin tonë shëndetësor.

Ndërsa Rusia ka lajmëruar se do të bëhet vendi i parë në botë që nxjerr vaksinën kundër koronavirusit, kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënde

Sipas MeteoAlb, pjesa e parë e ditës së sotme parashikohet të jetë me mot të kthjellët në ultësirën perëndimore dhe me kalime të pakta vr

Pas gjashtë viktimave të konfirmuara nga Ministria e Shëndetësisë pasditen e sotme, një tjetër pacient i infektuar me koronavirus ka ndër

Lëkundje sizmike janë ndjerë mbrëmjen e së premtes në vendin tonë.

Një nënë e re në moshë ka sjellë në jetë fëmijën e saj tek materniteti “Koco Gliozheni” në Tiranë. Mësohet se nëna ka qenë e infektuar me

Me dhjetëra makina RETRO kanë zbarkuar pasditen e sotme në Durrës, në një paradë të veçantë, që mblodhi mjaft kureshtarë në sheshin qendr

Ministria e Jashtme përmes një njoftimi për median njofton se nga kontakti me palën greke në pikën kufitare të Kakavijës është shtuar num

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë.