Një pjesë e Tiranës pa ujë, banorët paralajmërojnë protestë

12/08/2019 - 21:28

Kjo e hënë shënoi dhe temperaturat më të larta të vitit. Termometri në kryeqytet shënoi rreth 40 gradë. Një pjesë e mirë e banorëve të Tiranës veç të nxehtit duhet të vuanin edhe mungesën e ujit të pijshëm.

Që prej mëngjesit të kësaj të hëne banorët e zonës se Freskut nuk kanë patur ujë. Jjo situatë është përsëritur shpesh gjatë verës.

Qytetarët kanë kontaktuar pranë UKT, por sipas tyre, askush nuk u jep zgjidhje. Ata paralajmërojnë se nëse kjo situatë përsëritet do te dalin në protestë duke bllokuar rrugët.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Floresha Zhidru, ish-bashkëshortja e 71 vjeçarit Lefter Zhidru i cili u ekzekutua pasditen e të enjtes nga RENEA, mund të hetohet nga pro

Një tjetër lëkundje tërmeti është regjistruar pak minuta më parë në vend.

Prefektura e Shkodrës njofton qytetarët se në 5 ditët në vijim do ketë reshje të dendura shiu në në veri dhe veri-lindje të vendit, prand

Në Tiranë mjekët e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” zhvilluan sot një protestë të heshtur, duke kërkuar përmirësimin e kushte

Policia ka dalë me njoftim zyrtar në lidhje me ekzekutimin nga RENEA të 71-vjeçarit, Lefter Zhidru në Elbasan.

Një  pus nafte merr flakë në Mallakastër në afërsi të fshatit Belishovë.

Një tjetër tërmet ka lëkundur vendin tonë pasditen e sotme.

Presidenti Ilir Meta ka mbajtur sot fjalën e rastit në debatin e përgjithshëm të sesionit të 75-të të Organizëtës së Kombeve të Bashkuara

Gjatë 24 orëve të fundit nuk është shënuar asnjë viktimë nga koronavirusi në vend.

Mediat greke njoftojnë se vendi fqinj do të goditet nga një ciklon të shtunën, ndërsa meteorologia Adiola Bani tha se kjo nuk e prek Shqi