“Një raft farmacie për një temperaturë 38⁰”/ Mjeku: Masakra me shëndetin e shqiptarëve duhet të marrë fund!

30/10/2020 - 11:06

Eksperti i shëndetit publik, mjeku Erion Dasho ka denoncuar përmes një postimi në Facebook rastin e një të riu me Covid, i cili ka patur temperaturë 38⁰ dhe ka marrë një sasi të madhe me ilaçe.

Sipas mjekut, kjo masakër me shëndetin e shqiptarëve duhet të marrë fund ndërsa ngre dy pyetje në postimin e tij.

"Nuk është raft farmacie, por receta e dërguar me SMS një pacienti më pak se 30 vjeç, i cili të vetmen simptomë që ka është temperaturë 38⁰!!!

Kjo masakër me shëndetin e qytetarëve duhet të marrë fund!!!

Ku janë protokollet që ministria dhe komiteti pretendojnë se kanë?!

Pse ky i ri po mjekohet me këtë farmaci për një temperaturë 38⁰?!", shkruan Dasho.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell në të gjithë territorin.

Koronavirusi i ka marrë jetën një tjetër mjeku shqiptar.

Mjekja pediatre, Gjerogjina Kuli-Lito e ftuar në emisionin ‘”Real Story’’ të Sokol Ballës në News24 ka zbuluar detaje nga vdekja e fëmijë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka deklaruar se ka kaluar koronavirusin pa asnjë simptomë.

20 kandidatë për 4 vende pune në bashkinë e Durrësit.

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi mblidhet ditën e enjte për të shqyrtuar 3 kandidatët e tjerë për vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese.

Gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha ka ndarë me ndjekësit e tij lajmin se sapo ka kaluar Covid-19.

Presidenti Ilir Meta ka humbur një person të shtrenjtë për të, mikun e tij Arjan Kuçin.

Deputeti i Partisë Socialiste Fatmir Xhafaj është infektuar dhe pas tre javëve izolim ka shpallur fitoren nga Covid-19.

Gjykata e posaçme ka ndryshuar masën e sigurisë nga arrest shtëpie në detyrim paraqitje për gjyqtaren Mimoza Margjeka të arrestuar për ko