Njoftimi i Ujësjellësit për qytetarët: Nesër Durrësi pa ujë

18/09/2018 - 13:43

Ujësjellës Kanalizime Durrës ka njoftuar sot se ditën e nesërme (datë 19.9.2018) qyteti do të vuajë mungesën e uji të pijshëm.

Shkak është bërë ndërprerja e energjisë elektrike në stacionin e pompave në Fushë Kuqe.

"Ujesjelles Kanalizime Durres njofton abonentet se neser dt 19.9.2018 nuk do te kete furnizim me uje per shkak te nderprerjes se energjise elektrike ne stacionin e pompave ne Fushe Kuqe. OST do te kryeje punime ne linjen 110 KV nga ora 08.00-16.00. Gjate ketij orari nuk do te furnizim me uje per gjithe qytetin e Durresit. UKD kerkon mirekuptimin e qytetare per kete situate te perkohshme."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Studentët e Durrësit kanë paralajmëruar sërish protestë ditën e hënë më 17 dhjetor.

Dyndje e madhe qytetarësh për të psonisur në qendrën tregtare QTU, duke shkaktuar si kurrë më parë, trafik të jashtëzakonshëm në autostra

Studentët nuk heqin dorë nga protestat deri në plotësimin e 8 kërkesave të tyre.

Banorët e Shijakut, “Katër Rrugëve” dhe Xhafzotajt janë ngritur sot në protestë për infrastrukturën e rënduar të rrugës që lidh qytetin b

Një grup studentësh vijojnë të qëndrojnë para kryeministrisë, teksa këtë të diel protesta shënon ditën e 12-të.

Sipas MeteoAlb, pjesa e parë e ditës parashikohet të dominohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësira të dendura duke gjeneruar reshje

Gazetarja dhe moderatorja e njohur shqiptare, Eni Vasili ka intervistuar shumë figura të politikës, artit e kulturës gjatë karrierës së s

Nëse në Durrës bie shie, nuk është aspak "e çuditshme" që rrugët e qytetit përmbyten.

Ambasada amerikane në Tiranë ka bërë një njoftim shumë të rëndësishëm për të gjithë nxënësit e shkollës së mesme të cilët janë të interes