Nuk liruan ambientet, bashkia e Rrogozhinës kallëzon penalisht anëtarët e KQZ dhe KZAZ

19/06/2019 - 15:58

Bashkia e Rrogozhinës ka kallëzuar penalisht në Prokurori, anëtarët e KQZ-së dhe KZAZ-së së këtij qyteti për mos lirimin e ambienteve në përputhje me dekretin e Presidentit për anulimin e datës së zgjedhjeve.

Në shkresën e firmosur nga kryetari Beqir Nuredini theksohet se: Kallëzim i veprës penale “shpërdorim detyrë dhe kundërshtim të punonjësit që kryen një detyrë shtetërore ose një shërbim publik, dhe mosmarrja e masave për të ndërprerë gjendjen e paligjshme, të parashikuar nga nenet 248 dhe 325 të Kodit Penal. Bashkia Rrogozhinë në zbatim të dekretit të Presidentit, i dërgoi shkresë KZAZ-së dhe i kërkon të lirojë ambientet e qendrës kulturore, si dhe ndërprerjen e të gjitha afishimeve e listave në ambientet në pronësi të bashkisë. Është konstatuar se pavarësisht kërkesës së bërë nga ana jonë për lirimin e menjëhershme të ambienteve në pronësi të Bashkisë Rrogozhinë, nga ana e KZAZ nr.43 nuk është bërë lirimi i këtyre ambienteve".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gota e pjata plastike, degë pemësh apo dheu nga vazot e luleve që ishin vendosur deri pak orë më parë në sheshin kryesor të qytetit të Du

IGJEUM sjell parashikimin e motit për ditën e sotme dhe te nesërme.

Ditën e sotme në portin e Durrësit ka mbërritur një anije ushtarake, pjesë e marinës turke.

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit në vijim të kontrolleve rigoroze në të gjitha subjektet që prodhojnë, përpunojnë dhe tregtojnë produkte us

Një milion karta identiteti dhe pasaporta qytetarësh pritet të skadojnë në fund të këtij viti.

Pas prishjes së ndërtesës katër katëshe, pranë stadiumit të ri "Arena Kombëtare", radhën e pati një ndërtesë në Kashar për t'i hapur rrug

Në Shqipëri shumica socialiste ka nisur procedurat për shkarkimin e anëtarit të Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë Arben Malaj p

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka përzgjedhur 15 emrat e prokurorëve, të cilët do të vijojnë garën për t’u bërë pjesë e Prokurorisë së Po

 Kanë kaluar dy ditë pas ngjarjes së ndodhur në kanionin e Holtës, ku humbi jetën 26-vjecarja, Desantila Sollaku, nga prurjet e fuqishme