Nxori të atin nga spitali i Durrësit se pa në TV se do shembet, i vdes rrugës. Rama ia hedh fajin mediave

02/12/2019 - 16:52

I shoqëruar nga drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, kryeministri Edi Rama ka takuar sot banorët e ish-Kënetës dhe më pas me ekipet e huaja që kanë ardhur për të asistuar në evidentimin e dëmeve në Durrës.

Një qytetar i ka treguar Ramës se pas lajmeve se ishte shembur urgjenca e spitalit të Durrësit, kishin nisur me urgjencë të atin në Berat dhe kishte ndërruar jetë gjatë rrugës por se tani nuk japin arsyen e vdekjes.

Teksa i ka premtuar se do ta zgjidhin këtë problem, kreu i qeverisë ka shpërthyer ndaj mediave duke i cilësuar kriminelë.

"Gjithë kjo histori është historia e mediave. Marrim babanë nga krevati duke iu rezistuar mjekëve mos lëvizni, se dëgjojnë se po shemben spitali i Durrësit, dhe u vdes babai rrugës. Në vend që të mendojnë dy herë kur të flasin, që t'i lënë për një fazë të dytë, por non stop nëpër portale, TV. Kriminelë. Kjo është historia. Mos shihni TV, shihni radion më mirë", tha Rama

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

“Në orën 11:30 në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, drejtori i Drejtorisë Vendore Durrës Lorenc Shehu do të ketë konferencë për

Është zhvilluar në gjykatën e shkallës së parë në Vlorë seanca gjyqësore për komunikimin e masës së arrestit për Edlira Shehun.

Gjykata e Tiranës dënoi me 7 vite e 4 muaj burg një prej autorëve të vjedhjes së serverave dhe dokumenteve të Prokurorisë së Durrësit, nd

Ujësjellës Kanalizime Durrës njofton të gjithë abonentët të cilët janë larguar nga banesat e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit se mund t

Më në fund duhet se gjërat po lëvizin për të çuar para drejtësisë të gjithë shkaktarët e dëmeve shkatërrimtare që shkaktoi tërmeti i 26 n

Pas atentatit që u regjistruar mbrëmjen e sotme në një fshat të Peqinit, ku një 26-vjeçar u vra dhe një tjetër u plagos, drejtori i Përgj

Gazetari i njohur Adi Krasta ka nisur mbrëmjen e sotme rrugëtimin e tij të ri profesional, tanimë jo në Tiranë, por në Prishtinë. Ai do t

Mbrëmjen e sotme u luajt derbi mes Partizanit dhe Tiranës, e cila përfundoi me fitoren e bardhëvebluve, me rezultatin 1-2.

Heronjtë e fshehur të pas-fatkeqësisë natyrore, kështu i cilëson Fondi Shqiptar i Zhvillimit (FNZH) 3 nga inxhinierët, pjesë e ekipit të