Operacioni në Fier, Xhafaj: Spastrim të plotë grupeve kriminale

15/11/2017 - 19:26

   Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka përgëzuar finalizimin me sukses të operacionit të zhvilluar nga autoritetet në Fier, ku u prangosën 3 persona të akuzuar për drogë, vrasje e rrëmbime.

Gjatë operacionit “Forca e Ligjit” u sekuestruan gjithashtu makina të blinduara dhe pasuri.

Në një postim në rrjetet sociale gjatë orëve të pasdites, Xhafaj shkruan: “Në Fier u realizua goditja e parë e #ForcaELigjit: një grup më pak nga lista e narkotrafikut, tashmë i asgjësuar. Përgëzime Policisë Fier dhe strukturave të Drejtorisë Qendrore për këtë sukses!”.

“Të vendosur për spastrim të plotë të grupeve kriminale dhe sekuestrim të aseteve të tyre”, thekson Ministri më tej.

Operacioni “Forca e Ligjit” shënoi sot goditjen e parë ndaj një grupi kriminal që në skedën operacionale figuronte me aktivitet në veprimtari të rënda, ku përmenden trafik droge, vrasje dhe rrëmbime në zonën e Fierit. Në pranga ranë Kujtim Kuçi, Bashkim Ahmeto (Kuçi), si dhe Dritan TushaAtyre iu sekuestruan armë e lëndë narkotike.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë zonën kodrinore në fshatin Kuraten, në zonën e Ishmit.

Eliza është 6 vjeç. Deti e mahnit, po rrallë e sheh. Vjen shpesh në qytet, për të shoqëruar të ëmën nëpër seanca gjyqësore.

Ashtu si shumë qytetarë të Durrësit që ndeshen çdo ditë me pamjen e shëmtuar që ka lënë pas ndërprerja e punimeve në sheshin “Veliera”, m

Sali Lushaj dhe bashkëshortja e tij Shpresa, kanë rrëfyer sot, për emisionin “Kjo javë” në TV “News 24”, se si e mësuan arrestimin e djal

Anijet e flotës së peshkimit në Durrës po mbyten një e pas një, dhe armatorët durrsakë prej vitesh i janë druajtur këtij problemi.

Franco Frattini, ish ministri italian i Punëve të Jashtme të Italisë, e kishte vizituar Tiranën për herë të fundit në vitin 2013.

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka uruar homologun e tij në Maqedoni për votimin e ndryshimin të emrit, një ditë më parë në parlament. 

Mbrëmjen e kaluar, persona ende të paidentifikuar, kanë hedhur dhe djegur mbeturina në zonën e Shkozetit, pranë kolegjit privat.

Sipas MeteoAlb, gjatë ditës së sotme parashikohen alternime kthjellimesh dhe vranësirash të lehta të cilat mbeten dominante deri në mesdi

Edhe përgjatë fundjavës moti do të vijojë të jetë i ngrohtë në vendin tonë.