Opozita nesër bllokon rrugët, ja akset ku do zhvillohet protestë

24/04/2019 - 10:12

Protesta e nesërme e opozitës do të ketë një strategji tjetër. Opozita jashtë Kuvendit do të bllokojë në orën 18:00 disa akse kryesore të vendit.

1- Elbasan (Rreth rrotullimit Bradashesh)
2- Durrës (Autostrada Plepa – Kavajë, përballë Shtëpisë së Pushimit të Ushtrisë)
3- Milot (Karburanti në Autostradë)
4- Fier (Rreth rrotullimi i Sheqit)
5- Tiranë (Rreth rrotullimi Shqiponjës)

Ditën e djeshme koalicioni opozitar i përbërë nga 8 parti firmosi marrëveshjen me 10 pika për të mos marrë pjesë në zgjedhjet derisa të garantohet liria e tyre.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ambasada Amerikane bën thirrje për përmbajtje në protestën e sotme të opozitës.

Me urdhër të Prokurores së Përgjithshme, Arta Marku u ngarkua kreu i Krimeve të Rënda, Donika Prela, e cila do drejtojë procesin e izolim

OSBE ka bërë apel para protestës së sotme kombëtare të opozitës se duke thënë se hedhja e gurëve dhe shashkave është e papranueshme.

Ministria e Brendshme ka publikuar listën përfundimtare të zgjedhësve për zgjedhjet vendore të datës 30 Qershor 2019.

Pak orë përpara protestës së opozitës së bashkuar, Ambasada Italiane u ka bërë thirrje qytetarëve që të shmangin grumbullimet dhe turmat

Banorët e Unazës së Durrësit kanë protestuar duke kërkuar vendosjen e një mbikalimi që i ndihmon ata për të kaluar nga njëra anë e rrugës

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku paralajmëroi së fundmi planet e afërta të qeverisë “Rama” për dhënien me konce