Opozita nesër bllokon rrugët, ja akset ku do zhvillohet protestë

24/04/2019 - 10:12

Protesta e nesërme e opozitës do të ketë një strategji tjetër. Opozita jashtë Kuvendit do të bllokojë në orën 18:00 disa akse kryesore të vendit.

1- Elbasan (Rreth rrotullimit Bradashesh)
2- Durrës (Autostrada Plepa – Kavajë, përballë Shtëpisë së Pushimit të Ushtrisë)
3- Milot (Karburanti në Autostradë)
4- Fier (Rreth rrotullimi i Sheqit)
5- Tiranë (Rreth rrotullimi Shqiponjës)

Ditën e djeshme koalicioni opozitar i përbërë nga 8 parti firmosi marrëveshjen me 10 pika për të mos marrë pjesë në zgjedhjet derisa të garantohet liria e tyre.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kthjellime dhe vranësira të shpeshta mbizotërojnë deri në mesditë, kur vranësirat zhvillohen duke sjellë rrebeshe shiu në qendër dhe jug,

Akademiku i njohur, Artan Fuga, ka dhënë alarmin se Shqipëria po shkon drejt çmendurisë, pasi sipas tij, politika po masakron shkencën.

Një ish-studente në Gjirokastër edhe dy shoqet e saj, të dyshuara se hodhën në kurth djalin e një biznesmeni duke e zhvatur, pretendon se

Kryetarja e FRESSH për njësinë administrative nr.6 Rajselsa Hamza ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti automobilistik.

Zëdhënësja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Drilona Hoxha në një deklaratë për mediat ka bërë me dije të gjithë procedurën e ndjekur p

Jahti luksoz La Familia, i ndërtuar në vitin 2015, mbërriti mëngjesin e së hënës, më 15 korrik 2019, në portin e Durrësit. 

Ish-ministri i Bujqësisë nga radhët e LSI-së, Edmond Panariti ka reaguar për denoncimet e fundit në media për sasinë e lartë të nitratit

Kryetarja e FRESSH-it në Njësinë nr.6 në Tiranë, Rajselda Hamza, është ndarë nga jeta në një moshë shumë të re.

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në zonën e ish-Bllokut në një dyqan.