Orari i ri i trenave për Durrësin

22/05/2015 - 13:21

22 maj 2015 - Me rivënien në punë për transport udhëtarësh të stacionit hekurudhor Kashar, me date 27 maj 2015, fillon lëvizja e trenave në segmentin Durrës-Kashar.

ORARI  I  TRENAVE

(Vihet në zbatim më datë 27 maj 2015)

 

Treni

Nisje

Mbërritje

 

Treni

Nisje

Mbërritje

DURRES →  KASHAR

 

KASHAR →  DURRES

1

06,20

07,00

 

1

06,10

06,53

2

08,20

09,02

 

2

07,20

08,02

3

10,10

10,52

 

3

09,15

09,58

4

12,00

12,42

 

4

13,15

13,59

5

15,30

16,12

 

5

14,20

15,02

6

16,50

17,32

 

6

16,40

17,22

7

18,00

18,42

 

7

19,00

19,42

 

 

DURRES →  ELBASAN

 

 

ELBASAN →  DURRES

1

07,20

10,06

 

1

05,15

08,00

2

15,15

18,02

 

2

13,50

16,36

 

 

 DURRES →  LIBRAZHD

 

 

LIBRAZHD →  DURRES

1

07,20

11,00

 

1

13,00

16,36

 

 

DURRES →  SHKODER

 

 

SHKODER →  DURRES

1

13,00

16,45

 

1

05,30

09,20

 

 

DURRES →  VLORE

 

 

VLORE →  DURRES

1

14,10

19,00

 

1

05,00

09,45

Lëvizja e udhëtarëve nga stacioni Kashar në Tiranë (qendër) dhe anasjellas do të bëhet me autobuz, sipas orarit të nisjes dhe mbërritjes së trenave në stacionin Kashar.

/agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë.

Në takimin e mbajtur paraditën e kësaj të mërkure në portin e Durrësit për rëndësinë e zhvillimit të ekonomisë blu apo turizmit të detit,

Ministrja e re e Arsimit, Evis Kushi ka parë nga afër procesin e zhvillimit mësimor në disa shkolla në Durrës.

Një tjetër pallat 5-katësh i dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit po shembet ditën e sotme me fadroma nga ana e Inspektoratit Kombëtar të Mb

Vendi ynë është shumë i vonuar për të ecur përkrah vendeve të rajonit në zhvillimin e turizmit të detit dhe për këtë arsye ka nisur prej

Këshilli Bashkiak i Durrësit ka zhvilluar mbledhjen e rradhës me mjete të komunikimit elektronik dhe ka miratuar 12 vendime të rëndësishm

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.

Nga nesër qytetarët mund të ri-aplikojnë për pasaporta me procedurë të thjeshtuar, pa formular policie.

Në ditën e tretë të grevës së urisë, disa prej naftëtarëve të Ballshit kanë shfaqur problemet e para shëndetësore.

Autoriteti Aviacionit Civil ka kryer një test në aeroportin e Rinasit këtë mëngjes.