Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Orën policore, kush e zbaton në Durrës? (VIDEO)

06/04/2021 - 21:03

Është ora 20.30, por rrugët e Durrësit janë plot me njerëz dhe automjete. Megjithëse ora policore ka nisur që në 20.00, duket se askush nuk trazohet për të nxituar drejt shtëpisë.

Megjithëse pandemia Covid-19 vazhdon të regjistrojë viktima, vetëm në 24 orët e fundit në qytetin bregdetar u regjistruan 2 humbje jete, ajo që vë re në rrugët e qytetit të krijon përshtypjen se pandemia është zhdukur dhe njerëzit nuk ia kanë më frikën.

E ndërsa qytetarët vazhdojnë të shijojnë “liridaljen”, të bën përshtypje fakti sesi Komiteti Teknik i Ekspertëve vazhdon të mbajë në fuqi masat shtrënguese që duket se nuk i zbaton askush.

Që nga nisja e vitit akademik, studentët kanë qenë të privuar nga frekuentimi i auditoreve, por nga ana tjetër baret, restorantet, qendrat tregtare, shtabet elektorale etj kanë qenë plot.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këshilli Bashkiak Durrës pritet të miratojë mesditën e sotme listën e 12-të me emrat e përfituesve të grantit të rindërtimit për banesat

Sipas MeteoAlb, vendi do të mbetet me vranësira të shpeshta këtë të martë, ku do të krijojnë mundësi për reshje të pakta në pjesën më të

“U traumatizuam sapo morëm vesh lajmin që djali ishte plagosur me armë. Ne jemi familje demokratësh që prej fillimit.

Kanë mbërritur në aeroportin e Rinasit edhe 8190 doza të tjera të vaksinës Pfizer. Lajmi është bërë i ditur nga Ministrja e Shëndetësisë

Aktori i njohur Guljem Radoja, ndodhet në gjëndje të rëndë shëndetësore në spital.

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 100 raste të reja, ndërsa kanë humbur jetën 5 per

Imami i xhamisë “Dine Hoxha” në Tiranë, Ahmed Kalaja ka reaguar pas sulmit në xhami, ku mbetën të plagosur pesë persona.

Në mbledhjen e fundit të Komitetit Teknik të Ekspertëve, u vendos që personat që do të vijnë nga Maqedonia e Veriut dhe Greqia, do të ven

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka folur sot për situatën epidemiologjike në vend, ku u shpreh se incidenca është me tendencë në zbritje.