OSBE fton palët në tryezë për reformën zgjedhore

18/09/2019 - 12:38

Prezenca e OSBE-së në Shqipëri ka ftuar palët politike në Shqipëri në një tryezë për reformën zgjedhore, e cila do të mbahet më 25 shtator.

Ajo thotë se është e gatshme të mbështesë autoritetet shqiptare për të përfunduar reformën zgjedhore në kohë dhe në mënyrë gjithëpërfshirëse, ku të adresohen të gjitha rekomandimet e OSBE-ODIHR dhe ato të palëve.

Në takim do të diskutohet mbi epërsitë dhe dobësitë e sistemeve kryesore zgjedhore si dhe pritshmëritë dhe sfidat në kontekstin shqiptar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Paraditen e sotme në sheshin “Liria” të qytetit është zhvilluar aktiviteti “Një hap për Durrësin”. 

Naftëtarëve të Ballshit, të ciltë mbajtën sot një marshim në rrugët e qytetit lidhur me mungesën e rrogave të tyre, i janë bashkuar edhe

Gjykata e Tiranës pritet të japë sot masat e sigurisë për 33 nga 115 të arrestuarit në kuadër të operacionit "Fati i lojrave". 24 të tjer

Në një kohë kur një pjesë e konsiderushme e popullsisë në Shqipëri është mbërthyer nga frika për shkak të rritjes së numrit të të prekurv

Drejtuesja e departamentit të epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik Silva Bino ka dalë sot para mediave për të informuar për s

Starton maratona “Një hap për Durrësin”.

Gjithçka gati për nisjen e maratonës sensibilizuese “Një hap për Durrësin”.

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, por mundësitë për reshje janë të pakta.

Policia Bashkiake dhe Policia e Qarkullimit Rrugor Durrës janë angazhuar që në orët e para të mëngjesit të sotëm për të siguruar mbarëvaj

Shefja e Shërbimit Infektiv, Najada Çomo i është përgjigjur shefit të kardiologjisë Edvin Prifti, i cili u shpreh se vendi ynë nuk ka kus