OSHEE bën punime: Zonat në Tiranë që nuk do të kenë energji sot

18/10/2018 - 07:59

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE, njofton se në kuadër të masave për të rritur sigurinë në sistemin e shpërndarjes në energjisë, sot do të ketë ndërprerje të energjisë. Kështu, zonat nga Kashari, Yrshek, Katund i Ri, dhe Allhjatë do të jenë pa energji nga ora 09:00 deri në 16:00.

Njoftimi i plotë:

Ne kuader te masave per rritjen e sigurise se furnizimit me energji elektrike, Drejtoria Rajonale e OSHEE do te kryeje sot nga ora 09:00 deri ne 16:00 remond ne fiderin 101 te Nst Mëzez.  Gjate kesaj kohe do te mungoje energjia elektrike ne keto zona: Kashar, Yrshek, Allhjatë, Katund i Ri, zona prane TCH, dhe bizneset perreth.

OSHEE kerkon mirekuptimin e klienteve per kete nderhyrje te nevojshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këshilli i Lartë i Prokurorisë vendosi me 6 vota pro dhe 5 kundër, kthimin në detyrë te Prokuroria e Krimeve të Rënda, për prokurorët Ols

Zëvendësministri i Brendshëm Besfort Lamallari, gjatë një takimi paraditen e sotme me drejtuesit qendrorë të Shërbimit për Çështjet e Bre

Teksa kryeministri Edi Rama bashkë me familjarë të viktimave të 21 janari 2011, deputetë e përfaqësues të Partisë Socialiste po kryenin h

Sot mbushen tetë vite nga 21 janari i vitit 2011, kur Garda e Republikës hapi zjarr ndaj protestuesve të thirrur nga Partia Socialiste pa

Këtë të hënë, disa pedagogë të Fakultetit Histori Filologji të Universitetit të Tiranës kanë nisur sot grevën si mbështetje ndaj protestë

Këshilli i Lartë i Prokurorisë po zhvillon mbledhjen e tretë të radhës që prej konstituimit. Në rend dite të kësaj mbledhjeje, janë disa

Orët e para të ditës dominohen nga kthjellime dhe vranësira në të gjithë territorin, më të dukshme në zonat Jugore-Juglindore, ku do të k

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor bën me dije se ka marrë dy vendime të rëndësishme për targat e makinave që iu

Presidenti Ilir Meta nis nesër një vizitë shtetërore dy ditore në Mal të Zi, me ftesë të homologut të tij malazez, Milo Gjukanoviç.