OSHEE: Ndërprerje të energjisë në këto zona të Tiranës

19/10/2020 - 22:02

Gjatë mbrëmjes të kësaj të hëne kanë mbetur pa energji elektrike zona e Alliasit, një pjesë e rrugës “Myslym Keta” dhe ish-Kinostudio.

OSHEE njofton se kjo ka ndodhur për shkak të disa punimeve nga ana e Ujësjellës Kanalizime Tiranë (UKT).

Janë marrë masa të menjëhershme për të rregulluar avarinë për pjesën dërrmuese të zonave të mësipërme. Në njoftim thuhet më tej se aktualisht kanë mbetur pa energji elektrike dy kabina.

Njoftimi i OSHEE:

Per shkak te punimeve nga ana e UKT eshte demtuar rrjeti tension i mesem 20kV, duke lene pa energji elektrike zonen e Alliasit, nje pjese e rruges “Myslym Keta” dhe ish-Kinostudio.

OSSH mori masa te menjehershme duke rikuperuar avarine per pjesen derrmuese te zonave ne fjale, dhe aktualisht kane mbetur pa energji elektrike dy kabina.

Puna vijon …

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kurimi i pacientëve me COVID-19 në Shqipëri shpesh është bërë në mënyrë të pavarur nga mjekët dhe kjo ka sjellënjë shqetësim të shtuar të

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell në të gjithë territorin.

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike, Gazmend Koduzi i ftuar mbrëmjen e sotme në Open ka publikuar denoncimin e qytetarit nga Shijaku, të c

Infektohet nga koronavirusi kryetari i bashkisë së Belshi, Arif Tafani.

Që nga dita e nesërme, datë 24 nëntor, ora lokale greke 07:00 deri në orën 07:00 të datës 25 nëntor dogana e Kakavijës, e vetmja pika kal

Kisha Orthodhokse Autoqefale e Shqipërisë ka shpërndarë një mesazh në rrjetet sociale pasi kryepeshkopi Anastas Janullatos u shërua nga k

Ambasada Gjermane Tiranë njoftoi qytetarët se prej kësaj të hëne sektori i vizave dhe pasaportave është hapur sërish me kapacitet të kufi

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë.

Ekspertja e Institutit të Shëndetit Publik, Eugena Tomini ka folur në rubrikën "Opinion" në News24 për çështjen e transportimit të të sëm

Luljeta Kopliku, bashkëshortja e inxhinierit elektronik, Bashkim Kopliku ka folur për mediat duke zbuluar më shumë detaje për humbjen e m