Përfundon makthi për 30 udhëtarë, hapet rruga në ‘Qafën e Malit’

27/12/2012 - 08:57

 

PUKË - Prej 5 orësh 8 makina qëndruan të bllokuar në ‘Qafën e Malit’ në Pukë, si pasojë e bllokimit të rrugës nga rënia e një shkëmbi. 

Ndërhyrja e Drejtorisë së Rrugëve në Pukë mundësojë dërgimin e një fadrome, e cila bëri të mundur hapjen e rrugës. 

Personat e bllokuar në një lidhje telefonike për News24 ishin shprehur se si pasojë e shembjes së një shkëmbi në ‘Qafën e Malit’, ishin bllokuar në një zonë e cila ishte e rrethuar nga dëbora e nuk kishin mundësi të ktheheshin pas. 

Mes të bllokuarve kishte edhe gra e fëmijë, të cilët më herët, me ndihmën e forcave të policisë u bë e mundur transportimi i tyre drejt Bajram Currit.

Dërgimi i një fadrome, nga Drejtoria e Rrugëve në Pukë, bëri të mundur hapjen e rrugës dhe lëvizjen e 8-të makinave, me 13 personat e fundit që kishin ngelë të bllokuar. 

Zona e Qafës së Malit, është një zonë problematike për sa i përket akseve rrugore, si dhe reshjeve të mëdha të dëborës. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Përmes një postimi në rrjete sociale, Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka përsëritur për të disatën herë që nga nisja e punimeve për rikonstru

Deputetja e Durrësit, Edlira Hyseni ka shprehur në rrjete sociale gëzimin e saj për shifrën rekord që iu akordua Shqipërisë në Konferencë

Bashkia e Durrësit ka publikuar në faqen zyrtare 8 pyetje dhe 8 përgjigje, ku synohet të sqarohen të gjitha pikëpyetjet e qytetarëve lidh

Presidentja e Komisionit Europian Ursula von der Leyen foli së bashku me kryeministrin Edi Rama pas përfundimit të Konferencës së Donator

Dera e apartamentit të Rakip dhe Dile Rekës qëndron gjithmonë hapur.

200 pacientë të vegjël në ditë kërkojnë ndihmën e bluzave të bardha në urgjencën pediatrike në Durrës.

Pas lirimit të dy ish- anëtarëve të bandës së Durrësit, Endrit Dokles dhe Sardian Sulejmanit, ILD ka filluar inspektimet në disa gjykata

Konferenca e Donatorëve në Bruksel ka mbledhur një shumë marramendëse për procesin e rindërtimit në Shqipëri, duke i kaluar të gjitha pri

Gjatë mbajtjes së seancës së dytë të Konferencës së Donatorëve në Bruksel, sa i takon procesit të rindërtimit në Shqipëri u bë me dijeni

Franca ka vendosur t’i dhurojë Shqipërisë 100 milionë euro për procesin e rindërtimit, pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit të 2019.