Pafajësia e Tom Doshit nuk pranohet! Prokuroria ankimon vendimin në apel

19/07/2018 - 20:29

   Prokuroria e Tiranës këmbëngul në shpalljen fajtor të deputetit Tom Doshi për akuzën e “kallëzimit të rremë”.

Pak ditë pasi deputeti fitoi pafajësi në procesin gjyqësor ku ishte i bashkëpandehur me ish-deputetin Mark Frroku dhe Durim Bamin, prokuroria ka ankimuar vendimit.

Sipas burimeve, prokuroria pretendon se gjykata ka gabuar kur ka pushuar akuzën për Doshin dhe kërkon ndryshim të vendimit.  Deputeti Doshi u akuzua se në bashkëpunim me Frrokun e Bamin fabrikuan një skenar për eliminimin fizik të tij.

Në vendimin e datës 4 Korrik, Shkalla e Parë e Tiranës i dha pafajësi deputetit, por dënoi me nga 8 muaj burg Mark Frrokun e Durim Bamin. Ndonëse u fajësuan dhe dënuan, asnjëri prej tyre nuk shkoi në qeli, pasi për Frrokun dënimi u peziullua, ndërsa për Bamin u shua, pasi masa e dënimit ishte me e vogël se koha e qëndrimit të tij në paraburgim./abcnews.al

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Granatat e gazit helmues dhe më pas të gazit lotsjellës, të hedhura sot gjatë protestës mbi qytetarët e pranishëm, nga Garda e Republikës

Që shumë nga rrugët e lagjeve kryesore dhe periferike të Durrësit kanë problematika përsa i përket infrastrukturës rrugore këtë e dinë të

Vendimi i opozitës për lënien e mandateve ka bërë jehonë në mediat më prestigjioze ndërkombëtare.

Nënkryetarja e Bashkisë së Tiranës Kozeta Mesiti dhe drejtori i tregjeve Sokol Hysa të propozuar nga PDIU janë shkarkuar nga detyra.

Disa lagje periferike të qytetit të Durrësit kanë mbetur pa energji elektrike mbrëmjen e sotme.

Banorët e Unazës së re kanë qënë sot më të zjarrtë se kurrë në protestën e tyre pothuajse 3 mujore për mbrojtjen e shtëpive të tyre.

589 studentë të diplomuar me rezultate të larta kanë aplikuar online për t’u bërë pjesë e Policisë së Shtetit, nga data 1 deri më 15 shku

Ish-kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Kristaq Kume tregon se çfarë mund të ndodhë nëse opozita djeg mandatet.

Vijon ndikimi i motit të kthjellët dhe vranësirave kalimtare në të gjithë territorin, më të dukshme vranësirat paraqiten në ultësirën per