"Palaço familje", pronari i çerdhes private në Durrës: I kam pushuar edukatoret, ja pse i ofrova nënës lekë (VIDEO)

25/09/2020 - 15:23

61-vjeçari Gëzim Dervishi, pronari i çerdhes private "Kënaqësia" në Durrës i proceduar penalisht nga policia për dhunimin e të miturës 2-vjeçare, ka dhënë versionin e tij lidhur me ngjarjen.

Duke folur për mediat, Dervishi mohon që e mitura të jetë dhunuar në çerdhen e tij por tregon se për këtë ngjarje sërish ai ka pushuar nga puna 3 edukatoret.

Ai thotë se familjarëve të së miturës ju ka kërkuar që ta mbyllin këtë çështje që të mos i penalizohet kopshti.

“I thash a mund ta mbyllim këtë punë pa i rënë jo edukatorja, jo s’edukatorja. Unë po të besoj ty dhe për këtë punë nuk të heq asnjë presje. Si mund ta rregullojmë që mos ta bëjmë problem se më mbyllin aktivitetin. Më prish punë mua, kaq!”, thotë Dervishi ndërsa tregon se ata nuk kanë pranuar t’i falin.

Më tej, 61-vjeçari i quan palaço familjarët denoncues ndërsa sqaron edhe arsyen se përse ju ka ofruar ndihmë monetare.

“Qëllova me një palaço familje që nuk njeh as shoqëri, as miqësi. Ajo nëse ka thënë që i ofrova lekë, gënjen. Ajo më tha që ditën e hënë do të shkoj t’i bëj fëmijës grafi dhe unë i thash që do të të heq shpenzimet mjekësore. Edhe doja t’i jipja një 50 mijë lekësh, nuk e mori.”, tha ai, ndërsa tregon se më datë 1 tetor kopshti i tij do të mbyllet.

Gjyshja e vogëlushes tregoi më herët se ishte e dyta ditë në çerdhen në lagjen periferike numër 8 , “Çezma e Ferrës”, kur vajza iu mbërriti në shtëpi me shenja dhune në fytyrë edhe në trup. Tre ditë më vonë ata denoncuar përgjegjësit në polici dhe pas ekspertizës mjekoligjore, rezultoi se vogëlushja ishte dhunuar fizikisht dhe ushtrimin e dhunës e ka marrë përsipër 61-vjeçari.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mëngjesin e kësaj të shtune është hapur spitali COVID-3 në vendin tonë, i cili do të shërbejë për trajtimin e pacientëve të infektuar me

Kryeprokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela i ka kërkuar Inspektorit të Lartë të Drejtësisë nisjen e procedurës së inspektimit për hetimin

Gazetari shqiptar i emisionit italian, "Le Iene", Taulant Kopliku ka dhënë një lajm të mirë se autoritetet e kampit Roj, në Siri kanë gje

Territori shqiptar këtë të shtunë mbetet në prezencë të kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare në Ultësirën Perëndimore.

Një tjetër ligjvënës është infektuar me Covid-19.

Ditën e sotme, 30 tetor 2020 ka mbyllur sytë ish-drejtoresha e NISh-Cigares Durrës "Telat Noga", inxhinierja kimiste Ylfete Laçi, 76 vjeç

Zija Alhysa, kryetar i Konfederatës së Sindikatave në Durrës në një lidhje online në ABC News, denoncoi përsëri mungesën e tamponëve, në

Edi Rama ka autorizuar Klodian Zoton për trajtimin e inerteve të objekteve të shembura nga tërmeti në Durrës.

Ditën e sotme është ndarë nga jeta ish-elektriçisti i spitalit të Durrësit Bilal Luku.

Ministria e Shëndetësisë nuk ka pranuar kërkesën e Ministrisë së Arsimit, Rinisë dhe Sporteve, për të lejuar që javën e parë të nisjes së