Pallatet me shirita ndalues në Durrës, Policia Bashkiake ka një apel për qytetarët (FOTO)

25/01/2020 - 18:49

Vazhdon puna e Policisë Bashkiake së Durrësit në terren, për monitorimin e problemeve në shërbim të qytetarëve, për vendosjen e perimetrit të sigurisë me shirita sinjalizues në pallatet e vlerësuara nga grupi i inxhinierëve të pabanueshme. 

Policia Bashkiake njofton qytetarët që të tregohen të kujdesshëm kur kalojnë në këto trotuare dhe janë të lutur të respektojnë sinjalistikën e vendosur dhe mos t’i dëmtojnë ato.

Në rast se konstatojnë probleme të tilla, të lajmërojnë Policinë Bashkiake dhe Njësitë Administrative të lagjeve ku banojnë. Shiriti sinjalizues është tregues që qytetarët të kenë kujdes.

Policia bashkiake është rikthyer në këto lagje për vendosjen e shiritave, pasi ishin dëmtuar nga qytetarët e pandërgjegjshëm.

S.L.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në sheshin “Liria” në Durrës vijojnë përgatitjet për maratonën sensibilizuese të ditës së diel, “Një hap për Durrësin”.

Klubi i qytetit të Peshkopisë, Korabi, i ka shprehur ngushëllimet familjarëve të kryebashkiakut të Rogozhinës Haxhi Memolla për ndarjen n

Përpara Ministrisë së arsimit, ekipi i Qëndresës Qytetare, zhvilloi një protestë kreative në formën e ekspozitës. Njëra pas tjetrës u ren

Është ndarë nga jeta kryetari i Bashkisë së Rrogozhinës, Haxhi Memolla. 

Lista me personat që duhet të justifikojnë pasurinë, për të cilët ka dyshime se forta se është vënë përmes aktivitetit kriminal nuk i kan

Edvin Prifti, shefi i shërbimit të Kardiokirurgjisë në Qendrën Spitalore Universitare në Tiranë, ka ngritur alarmin se në QSUT nuk mund t

Bashkia e Durrësit njofton të gjithë qytetarët se të dielën (nesër) më 23.02.2020 do të zhvillohet aktiviteti “Një hap për Durrësin”, pra

Dy rastet e vdekjeve nga koronavirusi në shtetin fqinj përtej Adriatikut, kanë alarmuar jo pak edhe shqiptarët, të cilët sëmundjen vdekje

Bashkia e Durrësit njofton se ka filluar këtë të premte, lëvrimin e këstit të dytë të bonusit të qirasë.

Si çdo fundjavë, vijon kontrolli i Policisë Rrugore me radar e drager në të gjitha rrugët urbane dhe interurbane.