Pallatet me shirita ndalues në Durrës, Policia Bashkiake ka një apel për qytetarët (FOTO)

25/01/2020 - 18:49

Vazhdon puna e Policisë Bashkiake së Durrësit në terren, për monitorimin e problemeve në shërbim të qytetarëve, për vendosjen e perimetrit të sigurisë me shirita sinjalizues në pallatet e vlerësuara nga grupi i inxhinierëve të pabanueshme. 

Policia Bashkiake njofton qytetarët që të tregohen të kujdesshëm kur kalojnë në këto trotuare dhe janë të lutur të respektojnë sinjalistikën e vendosur dhe mos t’i dëmtojnë ato.

Në rast se konstatojnë probleme të tilla, të lajmërojnë Policinë Bashkiake dhe Njësitë Administrative të lagjeve ku banojnë. Shiriti sinjalizues është tregues që qytetarët të kenë kujdes.

Policia bashkiake është rikthyer në këto lagje për vendosjen e shiritave, pasi ishin dëmtuar nga qytetarët e pandërgjegjshëm.

S.L.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në vijim të komunikimit të përditshëm, Ministria e Shëndetësisë njofton se vazhdon puna në terren për identifikimin e rasteve të reja dhe

Ish-ministri i Shëndetësisë, Tritan Shehu tha se COVID-19 është një epidemi që përhapet shpejt dhe se Shqipëria duhet të përgatitet për m

Të shumë janë shqiptarët që për shkak të mbylljes së kufijve, kanë mbetur të bllokuar në vende të ndryshme të botës.

Shtatë punonjësit e Urgjencës në Pukë të cilët  u karantinuan më parë, kanë rezultuar negativ për koronavirus.

Edhe 2 mjekë të spitalit "Shefqet Ndroqi" janë të shëruar pas testimit konfirmues të kryer në laboratorin e Institutit të Shëndetit Publi

Të dielën e fundit të marsit, moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira kalimtare deri në mesditë.

Edhe pasditen e kësaj të shtune, Durrësi ishte tërësisht i boshatisur.

Përmes një postimi në Facebook, mjeku i infektivit, Tritan Kalo u bën thirrje shqiptarëve që të respektojnë këshillat e specialistëve për

Ditën e sotme u mbush plot një javë që një grup sipërmarrësish durrsakë kanë bashkuar forcat për t’u ardhur në ndihmë kategorive më vulne