Paloka: Përballja e parë me Ramën, 2 metra burrë iku si avdall

15/03/2019 - 21:33

Edi Paloka i është kthyer edhe njëherë te “Zonë e Lirë” e Arian Çanit, historisë së tij së përplasjes me kryeministrin Rama në Parlament, ku i hodhi këtij të fundit në fytyrë një shiringë me bojë.

Për të ilustruar burracakërinë e Ramës, Paloka iu kthye përplasjes së parë me Edi Ramën që daton 26 vite më parë, kur ky i fundit e kishte sharë nëpër dhëmbë dhe më pas ia kishte mbathur me biçikletë sapo Paloka i ishte kthyer.

“Ka qenë dhe Blendi Fevziu, unë kam qenë gazetar në atë kohë. Ne ishim në konferencë, dola me Fevziu, kishte marrë një makinë nga ato karakatinat që vinin atëherë dhe po futeshim në makinë. Ky ishte me një biçikletë 28-ëshe. Ditën që është shpallur Poli i Qendrës, 93 mos gabohem. Ky i tha Fevziut një fjalë fyese për mua. Fevziu që më njihte, më shtyu që të mos reagoja. Ky e ngriti zërin më tepër. Herën e dytë reagova, siç më kap ndonjëherë në mënyrë impulsive. Kur unë u ktheva Fevziu mu lidh në mes dhe i thotë atij: Ik Edo Ik!!! Ai morri biçikletën, 2 metra burrë në dorë dhe iku si avdall”, tha Edi Paloka.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Drejtori i Agjencisë Kombëtare të Bregdetit Ledion Lako bën të ditur se të mërkurën, më 26 qershor 2019, nisi lundrimin anija turistike “

Këshilli i Evropës konfirmon vendimin e tij për të mos dërguar vëzhgues për votimet e 30 qershorit ne Shqiperi.

Në Durrës ka nisur sot lundrimi i anijes së parë turistike, Happy Regina, duke shtuar kapacitetet për turistët, të cilët vizitojnë Shqipë

Ditën e sotme, ministri i Brendshëm dhe njëherasi edhe zv.kryeministri i Italisë, Matteo Salvini ka folur sërish sot lidhur me emigracion

EU reporter, platforma e lajmeve multimediale europiane me bazë në Bruksel, ka publikuar një artikull në lidhje me zgjedhjet lokale të 30

Këshilli i Evropës (KiE) anuloi të mërkurën, në momentin e fundit, dërgimin në Shqipëri të delegacionit nga Kongresi i Autoriteteve Lokal

Më 26 qershor 2019, në Drejtorinë e Përgjithshme Detare (DPD) mbërriti kontrata e nënshkruar me Bankën Boterore (BB) për financimin e pro

Që nga anëtarësimi i Shqipërisë në NATO 10 vjet më parë, trupat shqiptarë dërgohen vazhdimisht me mision jashtë vendit.

Dy persona të armatosur me automatikë kallashnikovë dhe që në kokë mbanin kapele të bardhë dhe të zezë, kanë qëlluar me breshëri mbi 45 p