“Parajsës iu shtua një ëngjëll i parakohshëm!” Dhimbje dhe trishtim në mesazhet për ndarjen nga jeta të Xhino Koçës

13/08/2020 - 17:26

Me dhjetëra e qindra janë mesazhet prekëse në rrjete sociale për ndarjen e parakohshme nga jeta të të riut durrsak Xhino Koça.

Të afërm, miq e dashamirës të çiftit të njohur Leonard dhe Lira Koça kanë shprehur dhimbjen e tyre për lajmin e trishtë të vdekjes së djalit të tyre. 29-vjeçari kreu mëngjesin e sotëm aktin ekstrem, duke lënë familjarët, të afërmit dhe shoqërinë të tronditur jashtë mase.

“Parajsës iu shtua një ëngjëll i parakohshëm. Zoti ju dhëntë durim,forcë e ngushëllim,për të përballuar humbjen më tragjike në jetë. Shpirti i Xhinos pushoftë në paqe”,- shkruan një mike e stilistes Lira Koça, në mesazhin e saj.

“Dhimbja na ka kapluar te gjitheve. Nuk ka fjale ngushellimi sot per ty mikja ime.Behu e forte! Engjelli shkoi prane Zotit”,- shkruhet në një tjetër mesazh.

“Një lajm fatkeq, prishi qetesinë jo vetem te familjes suaj Lira por besoj si une edhe e gjithe miqve, atyre qe e kanë njohur apo jo!!! Lutjet e shkojnë për shpirtin e tij që të prehet në paqe dhe për gjithe ju familjen që Zoti t’i japi forcë në kete moment të vështirë të jetës”,- shkruan një tjetër mike e stilistes.  

Lajmi i trishtë që nisi të përhapej me shpejtësi mëngjesin e sotëm në Durrës tronditi thellë opinionin publik. Shumëkush që e njohu 29-vjeçarin Xhino nga afër i kishte sytë me lot mëngjesin e sotëm dhe nuk mund ta besonte atë që kishte ndodhur. Për të gjithë, ai ishte një djalë flori dhe mjaft i ndjeshëm; një i ri i shoqërueshëm dhe mjaft i përkujdesur deri për kafshët e rrugës, që nuk nguronte t’i ushqente sa herë i dilnin përpara.    

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Greqia ka rinovuar deri në 12 tetor masat kufizuese me Shqipërinë, Maqedoninë e Veriut dhe Turqinë.

Artan Broci, avokati i zv.drejtorit të OFL-së, Artan Shkëmbi thotë se do të apelojë vendimin e pezullimit të klientit të tij nga detyra.

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë me dije se gjatë ditës së sotme disa zona në Durrës do të kenë shkëputje të energ

Gjyqtarja Mimoza Margjeka është paraqitur pak më parë në ambientet e Gjykatës së Posaçme të Apelit për të apeluar vendimin e shkallës së

Këshilli i Ministrave ka vendosur në mbledhjen e djeshme të punësojë 1 mijë mësues shtesë, për shkak të situatës së krijuar nga Covid-19

Këtë të enjte territori shqiptar do të mbizotërohet nga kthjellime dhe vranësira të lehta deri në mesditë, të cilat më të dukshme do të j

Komisioni i Pavarur i Apelimit ka shkarkuar nga detyra kreun e Prokurosisë së Durrësit, Ferdinand Elezi.

Ministri Blendi Klosi ka bërë një deklaratë ditën e sotme, që le të themi ka ngritur shumë pikëpyetje në publik.

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, jep lajmin se kërkohen 1 mijë mësues shtesë për të përballuar nevojat për punonjës arsimorë gjatë periud

Këshilli i Lartë i Prokurorisë zhvilloi sot në mesditë mbledhjen plenare të radhës në të cilën shqyrtoi disa çështje të rëndësishme.