Parashikimi i motit, 13 dhjetor 2019

13/12/2019 - 08:31

Këtë të premte parashikohet me vranësira dhe herë pas here me reshje shiu gjatë paradites sipas MeteoAlb.

Por mesdita dhe pasditja përmirësojnë përkohësisht kushtet atmosferike, ku në mbrëmje rikthehen vranësirat dhe reshjet e shiut. Në zonat Jugore shirat pritet të jenë me intensitet mesatar.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke regjistruar vlerën minimale në qytetin e Pukës me -2°C, ndërsa vlera maksimale do të shënohet në qytetin e Sarandës dhe Lezhës me 16°C.                                       

Era do të fryjë mesatare gjatë paradites dhe forcohet pas mesditës në det me shpejtësi mbi 65 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 6 ballë. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Të dhënat shkencore nga Instituti i Gjeoshkencës tregojnë se tërmeti i datës 26 nëntor 2019 me magnitudë 6.4 ishte ndjerë  IX ballë në Ha

Java do të nisë me mot të vranët dhe reshje shiu, duke mos sjellë asnjë përmirësim nga fundjava.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Berat, ku dy foshnja binjakë vetëm 5 muaj kanë ndërruar jetë. Në lidhje me këtë ngjarje, ka reaguar

Endrit Dokle është edukuar e ndërgjegjësuar gjatë qëndrimit në qeli nga viti 2005 deri në janar 2020 dhe është i gatshëm të riintegrohet

Dy fëmijë binjakë kanë gjetur vdekjen mëngjesin e sotëm në Berat.

Punimet për ndërtimin e bypass-it të Fierit janë drejt përfundimit në të gjithë gjatësinë e tij.

Më të trishtat ditë të jetës së tyre, i kalojnë duke ju “falur” të bukurit Durrës.

Në Kinë ndodhen rreth 400 shqiptarë, mes tyre 60 studentë dhe të tjerët që mendohet se punojnë në vendin më të madh aziatik.

Banesat e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit, që nga akt-eskpertimi i kryer nga Instituti i Ndërtimit rezultojnë me gradën më të lartë të