Parashikimi i motit, 16 korrik 2018

16/07/2018 - 08:14

Sipas MeteoAlb, paraditja e kësaj të hëne do dominohet nga kthjellime dhe vranësira të lehta, por gradualisht në mesditë vranësirat bëhen të dukshme në të gjithë vendin.

Pasditja fuqizon vranësirat në territor duke sjellë në mbrëmje dhe gjatë natës shira të karakterit lokal në Veri dhe zonat Qendrore.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante gjatë mëngjesit, por rënie të lehtë sjell mesdita, më e ndjeshme në Veri dhe zonat Lindore.

Era do fryjë mesatare, por deri e fortë në zonat Lindore, me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Perëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gent Cakaj hedh poshtë zërat se ai bashkëjeton me një nga njerëzit e afërt të kryeministrit Edi Rama.

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar në “Twitter” për arrestimet pas grabitjes në Rinas.

Lëvizja Vetëvendosje regjistrohet zyrtarisht në Tiranë.

Prej disa orësh, gjiri i Durrësit është përfshirë nga një erë e fortë, e cila qe paralajmëruar dy ditë më parë nga Drejtoria e Përgjithsh

Në një deklaratë për mediat, Unionit i Gazetarëve Shqiptarë ka denoncuar sjelljen dhe dhunën fizikë të punonjësit të Gardës së Republikës

Prokurorja e shkarkuar Rovena Gashi paraqiti një kërkesë të dytë për t’u përfaqësuar në procesin e apelimit të çështjes së saj nga e motr

Gazetarja e ekonomisë në Tv Klan, Ola Xama, ka denoncuar me foto punonjësin e Gardës së Republikës, i cili sipas saj e ka dhunuar teksa a