Parashikimi i motit, 17 gusht 2019

17/08/2019 - 08:50

Sipas MeteoAlb, ditën e sotme moti parashikohet të jetë me diell përgjatë ultësirës perëndimore dhe do të ketë vranësira të pakta në zonat malore, ku nuk përjashtohet mundësia e reshjeve të izoluara. 

Era do të fryjë e lehtë me drejtim Veriperëndim me shpejtësi  8m/sek në bregdet. Kjo do të bëjë që në brigjet detare të shkaktojë dallgëzim 0.3 deri në 0.5 metër në det të hapur.

Temperatura më e ulët do të regjistrohet në vlerën 14 gradë Celsius, kurse më e larta 34 gradë Celsius.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pak orë para se të nisë konferenca e Donatorëve që pritet të zhvillohet në Bruksel, Ambasada Britanike ka publikuar shifrën që Britania d

"Të shtohen korsitë për biçikleta në qytetin e Durrësit, e njëkohësisht të promovohet jeta e shëndetshme", me këtë mesazh kanë z

Ish-ministri Gazmend Oketa ishte sot i ftuar në emisionin "Ditë e re" në TV Ora ku ka folur për karrierën në politike si dhe jetën si ped

Mbahet sot në Bruksel Konferenca e Donatorëve për rindërtimin nga tërmeti e organizuar nga presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von

Një ngjarje jo fort e zakontë ka ndodhur në qytetin bregdetar të Vlorës, ku tre automjete kanë përfunduar në det.

Dita sot nis me një mot të qëndrueshëm. Vendi ynë mbetet në kushte të qëndrueshme atmosferike, ku kthjellimet dhe vranësirat e lehta do t

Në 3 vjetorin e ndarjes nga jeta të bashkëshortit, Ekelejda Alizoti ka shprehur përmes një postimi të ndjerë dhimbjen për ndarjen e parak

Kjo javë do të fillojë me mot të kthjellët, por mesi i javës do të sjellë ulje temperaturash e reshje në shiu në vend.

Gjeneral Piacentini ishte komandanti i trupave italiane në Shqipëri në momentin e ndryshimit të kryeqytetit.

Presidenti Ilir Meta ka pritur sot në një takim një shkencëtare të re shqiptare, Arta Çikën, e cila ka fituar një çmim të rëndësishëm vit