Parashikimi i motit, 19 shtator 2018

19/09/2018 - 08:24

Për pjesën e parë të ditës së sotme parashikohet mot i kthjellët, ndërsa pjesa e dytë e ditës do të vijojë me kthjellime dhe vranësira kalimtare, më të theksuara në zonat qendrore dhe lindore.

Sipas MeteoAlb, pasditja do të vijojë me vranësira në zonat veriore, por më të theksuara vranësirat do të jenë në zonat qendrore dhe jugore.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në orët e para të mëngjesit, por do të mbeten konstante në mesditë duke ruajtur maksimumin 33 deri në 34 gradë Celcius.

Era do të fryjë e lehtë me një shpejtësi 25 kilometra në orë, në drejtimin kryesisht perëndimor.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, në një deklaratë për shtyp njoftoi shkarkimin e 9 zyrtarëve dhe depozitimin e kallëzimit penal për

Dy kroçerat e fundit të programuara gjatë këtij sezoni turistik pritet të mbërrijnë në portin e Durrësit në 10-ditorin e fundit të muajit

Përgjimi ambjental mes të rinjve Rexhep Rraja dhe Xhisiela Maloku është kryer në Prokurorinë e Krujës, në datën 29 shtator, ndërsa dy të

Fotografi italian Luca Turi është vlerësuar me titullin “Qytetar Nderi” i Durresit për kontributin e dhënë në dokumentimin e ngjarjeve të

Një anije peshkimi 20 metra e gjatë, me tonazh 60 ton, është mbytur në portin e Durrësit.

Policia Bashkiake vazhdon me punën e saj të pandërprerë, për t’i dhënë Durrësit dhe qytetarëve të tij, hapësirat e dedikuara për ta, por

Rritja e sensibilitetit të publikut ndaj procesit të Vetting-ut është shoqëruar me shtimin e vazhdueshëm të denoncimeve të qytetarëve për

Sot është publikuar një tjetër foto e kreut të grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, me persona të akuzuar për vepra të ndryshme pe

Dalin për herë të parë fotot e Xhisiela Malokut dhe të dashurit të saj, Rexhep Rraja, jashtë hotelit ku 25-vjeçarja pretendon se është dh

Ish-kreu i Policisë Bashkiake të Tiranës, Florenc Hoxha është marrë sot në pyetje nga Prokuroria e Krimeve të Rënda lidhur me çështjen “B