Parashikimi i motit, 21 tetor 2018

21/10/2018 - 07:58

E diel, 21 tetor: Moti do të vijojë me vranësirave mesatare deri të dendura, të cilat në zonat malore do të shoqërohen me reshje shiu të pakta në pjesën e dytë të ditës. 

Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE)  me shpejtësi  10-15 m/sek në bregdet. 

Valëzimi do të  jetë i forcës 4 lartësi  vale 1,0 deri në 1,5 metër  në det  të hapur.

Temperaturat do të jenë me rënie .

Temperaturat min dhe max: 
Zonat  malore         9/19°C 
Zonat e  ulëta          14/24°C
Zonat  bregdetare   16/25°C

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shumë prej tyre studentëve protestues shprehen të vendosur për të vijuar kauzën duke theksuar se nuk do të tërhiqen deri në përmbushjen e

Autoriteti Rrugor Shqiptar jep një panoramë të situatës së akseve rrugore në vend për këtë të mërkurë.

Orët e para të ditës do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira kalimtare në të gjithë vendin.

Baftjar Rusi, një nga avokatët e Klement Balilit i ftuar në emsionin “Dritare me Rudinën” në News24 ka komentuar nëse klienti i tij ka vi

Zbulohen pamjet që tregojnë momentin e dorëzimit të Klement Balilit te drejtori i Policisë së Shtetit Ardit Veliu.

Pyetjes nëse mund të kishte patur një shkëmbim me armë zjarri mes Balilit e policisë së shtetit i është përgjigjur këtë të martë nipi i t

Një nga avokatët e Klement Balilit, Baftjar Rusi megjithëse diskret ka dhënë disa detaje të reja nga dorëzimi i klientit të tij në polici

Zëri i Amerikës i është përgjigjur deklaratave të sotme të ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj.

Prezenca e OSBE-së në Tiranë ka reaguar për arrestimin e Klement Balilit, një person i shumëkërkuar jo vetëm nga autoritetet shqiptare pr

Tre punonjës të paraburgimit në Durrës si dhe një i burgosur janë paraqitur në spitalin rajonal me shenja helmimi.