Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Parashikimi i motit, 27 shkurt 2021

27/02/2021 - 08:00

Gjatë pjesës së parë të ditës së kësaj të shtune, kthjellimet mbeten mbizotëruese në territor. Pas mesditës, vranësira kalimtare do të shfaqen në veri dhe zonat malore, por pa mundur të prodhojnë reshje.

Temperaturat e ajrit ruajnë të njëjtat vlera gjatë mëngjesit në zonat malore, por një rritje të lehtë shënojnë temperaturat e mëngjesit në zonat e ulëta dhe ato bregdetare. Mesdita do të sjellë një rënie me 1-2 gradë të vlerave termike maksimale në të gjithë vendin; maksimumi zbret në 19 gradë Celcius.

Era do të fryjë e lehtë gjatë paradites nga drejtimi veriperëndimor, ndërsa pasditja forcon erën deri 50 km/h si dhe drejtimi i erës bëhet verilindor dhe verior. Dallgëzimi në hapësirat detare pas mesditës ngjitet në 3-4 ballë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ambasadorja amerikane Yuri Kim është shqetësuar nga titujt e mediave pas një interviste të saj lidhur me zgjedhjet në Shqipëri.

Për ambasadoren e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim, “blerja e votës është krim”.

Ditën e nesërme (e mërkurë), në orën 12.00, Këshilli Bashkiak Durrës do të zhvillojë një mbledhje jashtë radhe, ku në rendin e ditës janë

Dy persona janë shpallur në kërkim nga policia e Kurbinit pas konfliktit të ndodhur sot në qendër të Mamurrasit, ku mbetën të plagosur dy

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit, kanë humbur jetën 5 persona nga COVID-19, ndërsa janë raportuar 234 raste të rej

Zv/ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka deklaruar në komisionin e Ekonomisë së kryeministri Edi Rama ka meritë të veçantë për sigu

Komandohet kryetarja e Njësisë Administrative nr.6 në Bashkinë Durrës.

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën e sigurisë "arrest me burg" për Erion Petin dhe Klaudio Xibrakun, administratorë të kompanisë, në konte