Parashikimi i motit, 8 gusht 2018

08/08/2018 - 08:21

Kthjellime e vranësira kalimtare do të ketë Perëndimi gjatë kësaj të mërkure por vranësira të dukshme në Lindje-Juglindje.

Mesdita shton vranësirat duke sjellë shira të izoluar në zonat Qendrore dhe Juglindore.

Ndërsa pasditja dhe mbrëmja vijojnë me vranësira dhe kthjellime të herëpashershme.

Sipas Meteoalb era do të fryjë e lehtë, me shpejtësi 25 km /h nga Veriperëndimi duke krijuar në det dallgëzim të ulët.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes e mesditë duke luhatur esktremumet termike nga 16 në 38 gradë celcius.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gazetari Artan Hoxha i ftuar në studion e "Report tv" për të komentuar zhvillimet e fundit në lidhje me operacionin që përfundoi me godit

Përmes një njoftimi, Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit njofton se ka nisur punën për prishjen e ndërtimeve në Roskovec në k

Shefi i Antidrogës dhe trafiqeve në Policinë e Korçës, i cili verifikoi lëvizjet e ish ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe familjes

Gazetari Basir Çollaku përmes një postimi në “Facebook” denoncon një tjetër arrestim që ka ndodhur gjatë ditës së djeshme, kur u ndaluan

Mbrëmjen e së dielës janë arrestuar vëllezërit Avdyli në Shijak së bashku me 20 persona të tjerë, ndërsa në kërkim është edhe Lul Berisha

Bregdeti dhe zonat e ulëta dominohen nga kthjellime dhe vranesira të shpeshta, por me vranësira dhe shira mbeten zonat verilindore, ku në

Bashkimi Europian përshëndet operacionin e gjerë antidrogë të ndërmarrë nga Policia e Shtetit të dielën.

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë me dije se ditën e hënë, disa zona në kryeqytet do të mbesin pa energji.

Policia e Shtetit ka goditur familjen kriminale Avdyli në Shijak duke arrestuar tre vëllezërit, kushëririn e parë të tyre dhe mbi 20 anët