Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Parashikimi i motit, 8 mars 2021

08/03/2021 - 07:58

Kjo javë sjell kushte dimri të butë në Ballkan. Ndërsa Shqipëria sot paraqitet me kthjellime dhe vranësira, të cilat do të shtohen pas mesditës duke sjellë reshje të pakta shiu në bregdet dhe zonat e ulëta, por dëbore në terrenet malore mbi 1000 metra lartësi.

Mbrëmja dhe nata vijojnë me reshje të pakta dhe mesatare kryesisht në veri dhe zonat qendrore.

Temperaturat e ajrit mbeten të ulëta gjatë mëngjesit duke variuar nga -2 në zonat malore, deri në 9 gradë, ndërsa vlerat e mesditës do të luhaten nga 9 në 15 grad Celsius.

Era sot do të fryjë e lehtë nga drejtimi verior gjatë gjithë ditës, por deri mesatare parashikohet era në brigjet veriperëndimore ku dallgëzimi do të jetë mbi 3 ballë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ambasadorja amerikane Yuri Kim është shqetësuar nga titujt e mediave pas një interviste të saj lidhur me zgjedhjet në Shqipëri.

Për ambasadoren e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim, “blerja e votës është krim”.

Ditën e nesërme (e mërkurë), në orën 12.00, Këshilli Bashkiak Durrës do të zhvillojë një mbledhje jashtë radhe, ku në rendin e ditës janë

Dy persona janë shpallur në kërkim nga policia e Kurbinit pas konfliktit të ndodhur sot në qendër të Mamurrasit, ku mbetën të plagosur dy

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit, kanë humbur jetën 5 persona nga COVID-19, ndërsa janë raportuar 234 raste të rej

Zv/ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka deklaruar në komisionin e Ekonomisë së kryeministri Edi Rama ka meritë të veçantë për sigu

Komandohet kryetarja e Njësisë Administrative nr.6 në Bashkinë Durrës.

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën e sigurisë "arrest me burg" për Erion Petin dhe Klaudio Xibrakun, administratorë të kompanisë, në konte