Parashikimi i motit, Durrësi me temperaturat më të larta

28/03/2020 - 08:39

Sipas MeteoAlb, në orët e para të ditës territori shqiptar do të jetë me kthjellime të pakta dhe vranësira. Por në orët e mesditës vranësirat do të shtohen, duke sjellë reshje në pjesën më të madhe të vendit tonë.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por do të rriten në mesditë duke regjistruar vlerën minimale në qytetin e Pukës dhe Peshkopisë me 0°C, ndërsa vlera maksimale do të shënohet në qytetin e Durrësit me 17°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 33 km/h nga drejtimi verior–veriperëndimor duke krijuar dallgëzimi 3 ballë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është ndarë nga jeta ditën e sotme detari Kostandin Lepri, një mjeshtër i njohur i Kantierit Detar.

Dritan Dajti ka rezultuar pozitiv me COVID-19 është transportuar me urgjencë nga burgu i Bradasheshit në ambientet e spitalit të burgut t

3800 familje të mbetura pa shtëpi nga tërmeti i 26 nëntorit 2019 ende nuk kanë marrë bonusin e qirasë për muajin janar.

Ditën e enjte, në mbledhjen e Këshillit Bashkiak Durrës pritet të miratohet pika 7 e rendit të ditës, që lidhet me privatizimin e shërbim

Mesditën e së enjtes do të zhvillohet me mjetet e kominikimit elektronik mbledhja e radhës e Këshillit Bashkiak Durrës.

Ditën e sotme, Gjykata Kushtetuese ka dhënë vendimin e parë pas tre vitesh mungesë. Kushtetuesja vendosi rrëzimin e kërkesës së gjyqtarëv

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të mos e ulin vigjilencën dhe të vijojnë të zbatojnë rregullat anti

Policia e Tiranës është duke vijuar punën me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore.

Një tërmet ka lëkundur ditën e sotme Shqipërinë.