Parashikimi i motit, e diel 18 tetor

18/10/2020 - 08:05

Vendi ynë do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash kalimtare, ku pritet që herë pas here vranësirat të sjellin reshje të pakta dhe të karakterit lokal në veri dhe lindje të territorit. Por pasditja dhe mbrëmja përmirësojnë dukshëm motin.

Temperaturat e ajrit do të mbeten të pandryshuara në mëngjes, por do të rriten në mesditë, duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 21°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi verilindor, duke krijuar dallgëzim 2-3 ballë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Adriatik Llallës, ish-prokurorit te përgjithshëm që do gjykohet për fshehje te te ardhurave, tanimë me vendim të Prokurorisë së Posaçme k

Vijojnë kontrollet nga autoritetet për respektimin e masave antiCOVID.

Policia e Shtetit ka reaguar pas akuzave të disa deputetëve në Kuvend, ndërsa më të ashprat i artikuloi Myslim Murrizi, kundër ndryshimev

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të shmangin çdo lloj grumbullimi, të kufizojnë kontaktet dhe lëvizj

Oficeri i Policisë Kufitare në Drejtorinë e Durrësit, Bibë Dodë Qokaj nuk e ka fituar dot betejën me Covid-19.

Indrit Cerloj pritet të zyrtarizohet nesër në krye të Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor në qytetin e Durrësit.

Vazhdon pas disa orësh trafiku në autostradën Durrës-Tiranë, pas aksidentit të ndodhur mëngjesin e sotëm pranë Sukthit.

Koordinatorja e PD Durrës, Aishe Gashi ka publikuar në Facebook një video ku qytetarë të shumtë janë mbledhur pranë Drejtorisë së Patenta

Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënd

Komisioni i Venecias shprehu kritika të forta ndaj shumicës për mënyrën se si u veprua me ndryshimet kushtetuese që prekin zgjedhjet, të