Parashikimi i motit, e enjte 10 tetor

10/10/2019 - 08:05

Kthjellime dhe alternime të shpeshta vranësirash dominojnë motin në të gjithë Shqipërinë. Më të dendura vranësirat paraqiten gjatë pjesës së dytë të ditës në zonat veriore dhe pjesërisht qendrore duke gjeneruar shira të izoluara.

Kjo situatë e motit do të mbetete prezente gjatë natës dhe deri mëngjesin pasardhës.

Temperaturat e ajrit do të rriten sërish në të dyja vlerat ekstremale ditore duke u luhatur nga 8°C mëngjesi deri në 27-28 °C.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe det me shpejtësi 40km/h nga drejtimi jugor duke krijuar dallgëzim 4 ballë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Shtetit arrestoi ditë më parë disa persona, të cilët akuzohen se kanë organizuar lojëra fati në mënyrë të paligjshme.

Në një reagim për mediat, Ministria e Shëndetësisë u ka bërë thirrje qytetarëve që të shmangin informacionet e rreme që në këto momente p

Një person në Shkodër i cili ishte arrestuar pasi po drejtonte makinën në gjendje të dehur ka tentuar që të largohet edhe nga komisariati

Paraditen e sotme në sheshin “Liria” të qytetit është zhvilluar aktiviteti “Një hap për Durrësin”. 

Naftëtarëve të Ballshit, të ciltë mbajtën sot një marshim në rrugët e qytetit lidhur me mungesën e rrogave të tyre, i janë bashkuar edhe

Gjykata e Tiranës pritet të japë sot masat e sigurisë për 33 nga 115 të arrestuarit në kuadër të operacionit "Fati i lojrave". 24 të tjer

Në një kohë kur një pjesë e konsiderushme e popullsisë në Shqipëri është mbërthyer nga frika për shkak të rritjes së numrit të të prekurv

Drejtuesja e departamentit të epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik Silva Bino ka dalë sot para mediave për të informuar për s

Starton maratona “Një hap për Durrësin”.