Parashikimi i motit, e enjte 12 dhjetor

12/12/2019 - 08:05

Pjesa e parë e ditës do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta. Por në pjesën e dytë të ditës do të kemi zhvillim të vranësirave të cilat do të sjellin reshje afat-shkurtra shiu në pjesën më të madhe të vendit, ndërsa në zonat malore parashikohen reshje në forme dëbore.

Temperaturat e ajrit vijojnë të ulen në mëngjes, por nuk do të ndryshojnë në mesdite duke regjistruar vlerën minimale në qytetin e Pukës me -3°C, ndërsa vlera maksimale do të shënohet në qytetin e Sarandës me 14°C.

Era do fryjë lehtë në tokë dhe mesatare ne det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Anëtari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Besnik Cani ditën e sotme do të dalë sot para Komisioni të Pavarur të Apelimit.

Dita e sotme do të nisë me kthjellime dhe vranësira të lehta.

Një mjegull e dendur ka pushtuar Tiranën mbrëmjen e sotme. Siç duket edhe nga fotot, mjegulla bën që shikueshmëria të jetë e ulët.

Një alpiniste ka rrëshkitur në Malin e Tomorrit mesditën e sotme. Ngjarja mësohet se ka ndodhur në afërsi tē Çesmës së Tarikos.

Një ditë më parë në Durrës, kambisti Naim Musai, babai i dëshmitarit Besnik Musai, i vënë në mbrojtje nga prokuroria dhe Policia e Shteti

Autoriteti Rrugor Shqiptar informon lidhur me dy akse në Veri, Kukës- Fushë Arrëz dhe Fushë- Arrëz Pukë duke thënë se qarkullimin vijon n

Kjo fundjavë u mbyll me mot të paqëndrueshëm, me vranësira e reshje të dobëta shiu, ndërsa java që vjen do të na rikthejë sërish diellin.

Vidhte makina luksoze në Elbasan dhe i çonte në Durrës, prangoset nga Policia Rrugore.