Parashikimi i motit, e enjte 12 shtator

12/09/2019 - 08:24

Deri pasdite moti do të paraqitet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë territorin, por gradualisht vranësirat do të zhvendosen drejt zonave Juglindore duke sjellë shira të përkohshme dhe të izoluara. Ndërsa pasditja dhe mbrëmja mbeten me kthjellime dhe vranësira të lehta në të gjithë Shqipërinë.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por mesdita ruan vlera kostante duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 12°C deri në 33°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë, por e fortë në det me shpejtësi mbi 60 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 5 ballë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Edi Rama ndodhet prej disa orësh në kalatën nr.4 të portit të Durrësit në një takim sekret me miliarderin britanik, Nathaine

Prefekti i Qarkut Durrës, Roland Nasto e nisi ditën sot me vizitat e urimit për një fillim të mbarë e sa më të frytshëm në rrugën e dijes

Në disa zona të Durrësit dhe Shijakut do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike të mërkurën më datë 18 shtator.

Zbardhen emrat e dy kandidatëve që do të zëvendësojnë vendin e lënë bosh nga Gentian Osmani në Këshillin e Lartë të Prokurorisë.

Sot ka nisur viti i ri shkollor për sezonin 2019-2020, ndërsa nxënësit e emocionuar, shoqëruar nga prindërit e tyre, i janë drejtuar inst

Sipas Meteoalb, Shqipëria do të karakterizohet nga kthjellime, por herë pas herë do të ketë dhe kalime vranësirash kryesisht në zonat mal

Emigrimi i studentëve dhe punëtorëve të kualifikuar po shoqërohet me humbje të kapitalit njerëzor dhe kjo po ndikon negativisht te vendet

Është ndarë nga jeta në moshën 100 vjeçare ish-gjenerali Rrahman Parllaku. Ai është njohur ndryshe dhe si “Gjenerali i 3 epokave”.

Të dielën,më 15 shtator 2019, u bregëzua në kalatën nr. 5 të portit të Durrësit anija kablloshtruese “Ocean Link”.