Parashikimi i motit, e enjte 16 maj

16/05/2019 - 08:24

Sipas Meteoalb, alternime kthjellimesh dhe vranësirash do të karakterizojnë kushtet e motit në vendin tonë në pjesën e parë të ditës. Po vranësira të dukshme do të ketë në zonat përgjatë kufirit lindor.

Ndërsa në pjesën e dytë të ditës do të kemi një zhvillim të vranësirave pothuajse në të gjithë territorin ku do të ketë reshje shiu në formë shtrëngatash.

Temperaturat do të vijojnë në rritje, dhe vlerat ekstreme do variojnë 6 gradë Celsius në mëngjes në zonat malore dhe maksimumi në mesditë në 24 gradë Celsius në zonat e ulëta. Era do të fryjë me shpejtësi 28 km/h duke shkaktuar në det dallgëzim 2 ballë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Transporti  është një ndër aktivitetet e pakta që akoma nuk është hapur për shkak të masave kundër përhapjes së COVID-it.

Pasditen e sotme kanë dalë përgjigjet e Lotarisë Amerikane për vitin 2020.

Pas banorëve të Sukthit, edhe banorët e Manzës janë ngritur sot në protestë kundër depozitimit të plehrave të Durrësit në territorin e ty

Ditën e sotme, Ministria e Shëndetësisë në konferencën për shtyp tregoi shfirat e reja për 24 orët e fundit të personave të infektuar nga

Më datë 8 qershor, 2600 maturantë në gjimnazet e qytetit të Durrësit do t’i nënshtrohen provimit të parë të Maturës Shtetërore, gjuhës së

Gjendja mjedisore në Durrës sa vjen e rëndohet nga mbetjet urbane që kanë pushtuar qytetin pasi nuk janë mbledhur nga mjetet e ndërmarrje

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat e fundit lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë.

Ambasada amerikane në Tiranë do të ofrojë mundësi për të gjithë studentët, studiuesit apo profesionistët e rinj, për të marrë pjesë në nj

Pas arritjes së marrëveshjes për Reformën Zgjedhore, paraditen e sotme do të zhvillohet një takim mes ambasadores amerikane, Yuri Kim dhe