Parashikimi i motit, e enjte 21 nëntor

21/11/2019 - 08:24

Moti këtë të enjte do të vijojë nën mbizotërimin e kthjellimeve si dhe vranësirave të herë pas hershme gjatë paradites. Duke iu afruar mesditës do të kemi një shtim të vranësirave duke gjeneruar reshje shiu të karakterit lokal, kryesisht në zonat malore.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë në zbritje në orët e para të ditës deri në mesditë. Vlera minimale do të regjistrohet në Pukë 2 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale 19 gradë Celsius në Lezhë.

Era ka fryrë mesatare me një shpejtësi 30 kilometra në orë në drejtimin kryesisht juglindor dhe kjo do të bëjë që në brigjet e Adriatikut dhe Jonit të krijohet dallgëzimi 2-3 ballë. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këto ditë Drejtori i Institutit për Studime të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit në Shqipëri Agron Tufa kërkoi azil politik në një vend

Universiteti "Aleksandër Moisiu" Durrës bën të ditur në faqen e tij zyrtare në rrjetin social face book se, më datë 6 dhjetor 2019, rekto

Drejtori i Emergjencave Civile, Haki Çako, ka folur sot për operacionet e kërkim-shpëtimit që janë bërë pas tërmetit të fuqishëm në 26 në

Për të gjithë ata persona që janë ende të paqartë në lidhje me kuptimin e ngjyrave të simboleve, që po iu vendosen godinave të banimit të

Kryetari i përkohshëm i bashkisë së Durrësit, Zhulien Varfaj, sqaroi sot nga salla e Këshillit Bashkiak, të gjithë ata banorë të Durrësit

Pas tërmeti shkatërrues të 26 nëntorit, Emiratet e Bashkuara Arabe kanë ndihmuar përsëri Shqipërinë duke sjellë 460 çadra dimërore për të

Pas Tiranës, edhe Bashkia e Durrësit miraton sot bonusin e qirasë për 660 familjet e para që kanë aplikuar pranë bashkisë Durrësit, pas d

Një ditë pas marrjes së detyrës prokurori i përgjithshëm Olsian Çela, e ka nisur punën nga Prokuroria e Durrësit.

Vienna Insurance Group (VIG) është një kompani e cila ofron një gamë të gjerë produktesh dhe shërbimesh sigurimi në të gjithë Evropën Qen