Parashikimi i motit, e hënë 27 maj

27/05/2019 - 08:14

Shqipëria do të vazhdojë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash, por vranësira më të dukshme do të ketë në zonat veriore si dhe në zonat qendrore, duke gjeneruar reshje shiu.

Sipas "MeteoAlb", pjesa e dytë e ditës do të sjellë një zhvillim të vranësirave pothuajse në të gjithë territorin, ku do të ketë reshje shiu.

Përgjatë natës do të ketë një përmirësim gradual të kushteve të motit, kur dominante do të jenë kthjellimet dhe vranësirat kalimtare.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë në rritje në orët e para të ditës, por një zbritje të lehtë sjellin orët e mesditës. Vlerat ekstreme do të variojnë nga 12 gradë Celsius në mëngjes dhe maksimumi në mesditë 28 gradë Celsius.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sipas Meteoalb, Shqipëria do të karakterizohet nga altnernime kthjellimesh dhe vranësirash.

Pas tërmetit që ra mbrëmjen e së dielës në orën 22:08 dhe alarmit të rremë që u përhap për një tërmet të fuqishëm pasardhës, çka bëri që

Një tërmet i rënë rreth orës 22:08 ka rikthyer edhe një herë frikën tek qytetarët.

Ministria e Mbrojtjes u bën apel të gjithë qytetarëve që të mos mashtrohen nga lajmi që po qarkullon në disa portale, të cilat shkruajnë

Pasojat që la tërmeti i një dite më parë në Durrës, janë të shumta në disa banesa e pallate.

Të tjera lëkundje të forta sizmike janë ndier në Durrës.

Lëkundjet janë ndjerë rreth orës 22:08.

Dy çadrat e ngritura gjatë natës pranë stadiumit “Niko Dovana” në Durrës, janë spostuar nga forcat e ushtrisë brenda fushës së futbollit.