Parashikimi i motit, e hënë 7 tetor

07/10/2019 - 08:06

Orët e para të ditës paraqiten me kthjellime dhe vranësira të shpeshta, por nga mesdita e në vijim parashikohet që vranësirat të shtohen në të gjithë territorin, duke sjellë rrebeshe shiu. Më të fokusuara shirat do të jetën në zonat jugore dhe juglindore.

Temperaturat e ajrit ulen lehtë në mëngjes dhe ndjeshëm në mesditë, duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 6 deri në 23 gradë Celcius.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det, me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi verilindor, duke krijuar dallgëzim 3-4 ballë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një javë më parë, Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela deklaroi se në zona të caktuara të vendit ka tendenca për rritje të kultivimit të

DurrësLajm po publikon më poshtë listën e tretë të qytetarëve përfitues të grantit të Rikonstruksionit të banesave të dë

DurrësLajm po publikon më poshtë listën e dytë të qytetarëve përfitues të grantit të Rikonstruksionit të banesave të dëm

DurrësLajm po publikon më poshtë listën e parë të qytetarëve përfitues të grantit të Rikonstruksionit të banesave të dëm

Ka nisur më në fund puna në Porto-Romano për zhvendosjen e mbeturinave drejt landfillit të Sharrës.

Përfshihet nga flakët peshkarexha me emrin “Anxhela” në Durrës.

Qyteti i Durrësit vijon të jetë një vatër aktive me persona të infektuar nga koronavirusi, raste që kanë zinxhirin e infektimit nga fason

DurrësLajm po publikon më poshtë listën e qytetarëve përfitues të grantit të Rikonstruksionit të banesave të dëmtuara nga tërmeti në nive

Regjisori dhe aktori Edmond Budina foli për gazetaren e "News24" Klodiana Lala, pas dorëzimit të kallëzimit penal në SPAK për shembjen e

Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar pozitivë me Covid-19 23 persona në vendin tonë.