Parashikimi i motit, e martë 28 janar

28/01/2020 - 07:59

Sipas MeteoAlb, pjesa e parë e ditës do të karakterizohet nga moti i kthjellët dhe vranësirat e lehta në zonat malore.

Por duke filluar orët e pasdites dhe mbrëmjes, vranësirat do të shtohen kryesisht në Veri të vendit duke sjellë reshje shiu dhe dëbore në këto zona.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por mbeten të pandryshuara në mesditë duke luhatur vlerat minimale dhe maksimale nga -1°C në 15°C.

Era do të fryjë me shpejtësi 70 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar në det dallgëzim 6 ballë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Moti i keq pritet të përfshijë gjirin e Durrësit nga e premtja e kësaj jave deri të hënën e javës së ardhshme. Rrebeshi i parë i vjeshtës

  • Miratohen dy kërkesa për leje për hapje pusesh shpimi

Në Gjykatën Penale të Tiranës është zhvilluar seanca për ngjarjen e 13 shkurtit të 2019-ës, ku Lirie Xhepa u gjet e pajetë në liqenin e S

Mjekët e Qendrës Spitalore Universitare "Nënë Tereza" kanë paralajmëruar se ditën e nesërme se do të mbajnë një protestë rreth orës 10:00

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë.

Gjermania mbështet Shqipërinë me aparatura duke i dhuruar 10 respiratorë të rinj.

Policia e shtetit ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundi sa i përket punës së këtij institucioni në të gjithë vendin.

Mbetet i pakonfirmuar denoncimi i një dite më parë i ish-deputetes demokrate, Albana Vokshi se mësues në gjimnazin "Gjergj Kastrioti", dy

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.