Parashikimi i motit, e mërkurë 5 qershor

05/06/2019 - 08:10

E mërkura sjell kryesisht alternime kthjellimesh dhe vranësira të pasuara nga reshje shiu të herëpashershme.

Era do të jetë me drejtim Perëndim me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 4 metër lartësi vale 1,0–1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat pësojnë rritje të ndjeshme, ku maksimalja kap vlerën e 30°C. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjykata e Posaçme do të marrë në dorë edhe një herë emrat e të arrestuarve për pengmarrjen e Jan Prengës në Kamzës, për të bërë rivlerësi

Kopshti Zoologjik i Tiranës do të pësojë një transformim rrënjësor.

Në një reagim për mediat, Konfederata e Sindikatave të Shqipërisë i ka bërë thirrje Ministrisë së Arsimit në vendin tonë që të mos bëhet

Në zonat malore trashësia e borës ka shkuar deri në 15 cm duke bërë që në segmentin rrugor të Dardhës, mjetet të përdorin zinixhirë nga k

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka dorëzuar ditën e djeshme në Gjykatën e Posaçme të Apelit dosjen ndaj Saimir Tahir

Gjermania ka nevojë për fuqi të huaj punëtore, ndaj qeveria po përshpejton procesin e ardhjes së ekspertëve të huaj.

Më 27 janar 2020, UNDP/PNUD-i [inicialet në anglisht për “United Nations Development Programme” dhe në frëngjisht: “Programme des Nations

Adela Berisha u arrestua disa ditë më parë si bashkëpunëtore e grabitësit serial Astrit Thaçi, i cili akuzohet se ka kryer tetë grabitje