Parashikimi i motit, e premte 12 korrik

12/07/2019 - 08:11

Deri në mesditë, moti paraqitet me kthjellime dhe vranësira të lehta. Pasditja zhvillon vranësirat në ekstremin verior dhe zonat lindore duke sjellë shira të izoluara. Nata largon vranësirat duke rikthyer kthjellimet në vend.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes, por ulen në mesditë duke u luhatur nga 14°C deri në 31°C.

Era do të fryjë e lehtë, me shpejtësi 32 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 2-3 ballë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një super-operacion droge mes Italisë dhe Shqipërisë është finalizuar me sukses këtë mëngjes.

Finalizohet operacioni policor antidrogë i koduar “Bradasheshi”, sekuestrohen 50 doza kokainë, aparate celular, një automjet dhe një shum

Policia Kufitare e Shqipërisë, Malit të Zi dhe Kosovës kanë zhvilluar një trajnim në Plavë për rritjen e nivelit të kapaciteteve të Polic

Temperatura relativisht të larta dhe kthjellime mbizotërojnë në të gjithë Shqipërinë deri në orët e pasdites, kur në verilindje dhe jugli

Një incident ndodhi me një vajzë sot në plazhin e Durrësit, e cila pasi kishte humbur ndjenjat, ishte rrëzuar në tokë duke u përplasur me

-Fjala në varrimin e kësaj gruaje fisnike dhe me karakter të jashtëzakonshëm

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, ishte sot në terren, në kuadër të zbatimit të masave të Planit Operacional në luftën ku

Mëngjesin e sotëm, si çdo ditë, në portin e Durrësit kanë mbërritur dy tragetet e linjës Bari-Durrës.