Parashikimi i motit, e premte 14 shtator

14/09/2018 - 08:12

Gjatë gjithë ditës së sotme vranësirat paraqiten të shpeshta në territor, por herë pas here ndërpriten nga intervale me kthjellime. Gjatë orëve të mbrëmjes priten kthjellime graduale në Ultësirën Perëndimore, por zonat malore mbeten me vranësira deri në mesnatë, duke sjellë shira të dobëta në zonat e izoluara malore.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes, por një rënie të lehtë do të sjellë mesdita, kur pritet që maksimumi të shënojë deri në 31 gradë Celcius.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 30 kilometra në orë nga drejtimi Perëndimor, ndërsa në det dallgëzimi vijon 1-2 ballë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Koço Kokëdhima së fundmi ka shpallur kandidaturën e tij për kryetar të Bashkisë së Tiranës në zgjedhjet lokale të 30 Qershorit.

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, i ftuar në “Report Tv”, lëshoi një deklaratë bombë duke deklaruar se, ende nuk dihet se kush e ka v

Janë sekuestruar 1000 koli me cigare të cilat rezultuan të ishin kontrabandë.

Rreth 1000 të rinj vullnetarë, ministri Klosi, përfaqësues të Eko Mendje, nga Zonat e Mbrojtura, prefektura e Durrësit dhe strukturat e t

Në Shqipëri, ambasada amerikane tha sot se ajo “nxit këdo që mendon të kandidojë që të rregjistrohet në zgjedhjet vendore të 30 qersh

Pas grabitjes spektakolare në aeroportin e Rinasit dhe pas lajmesh të shumta të publikuara në media, kanë reaguar më në fund Prokuroria e

Nga Durrësi, Agjencia për Zhvillim Bujqësor dhe Rural nisi sot fushatën për skemat mbështetëse nga Fondi i Programit për Bujqësinë dhe Zh

Teksa pret radhën për të marrë mandatin e tij si deputet, duket se gjërat s’kanë ecur edhe aq mirë në jetën e tij private.

Komisioneri i BE, Johannes Hahn, në një intervistë ekskluzive për DW thotë se kuadri ligjor për të drejtat e pronës në Shqipëri ka dobësi

Ujësjellës Kanalizime Durrës nisi investimin për rikonstruksionin e rrjetit të ri të ujësjellësit nga Mulliri i Bullgarit deri në hyrje t