Parashikimi i motit, ja çfarë do të ndodhë nesër

19/09/2018 - 17:15

   Moti do të vazhdojë të jetë me diell dhe temperatura të larta.

Siç bëhet e ditur nga parashikimi i Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, mund të ketë reshje shiut në zona të izoluara, kryesisht në veri dhe gjatë pasdites së sotme.

Reshjet

Sot pasdite dhe nesër nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Vetëm në zona shumë të vogla të qarqeve, nuk përjashtohet mundësia (ndonëse shumë e vogël) që të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër, më e mundshme në terrenet malore sot pasdite.

Temperaturat

Nesër temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 18 / 31 °C

në vendet e ulëta: 17 / 32 °C

në vendet malore: 11 / 27 °C

Era

Sot pasdite dhe nesër (e enjte, dt. 20) era do të vazhdojë të fryjë e lehtë deri mesatare në orët e pasdites.

Rreziku i zjarreve

Pasditen e sotme dhe nesër pritet nivel “i moderuar” rreziku në të gjitha qarqet e vendit.

Ndërmjet qarqeve me nivel “i moderuar” veçojmë qarqet Shkodër, Fier dhe Kukës për rrezik më të lartë krahasuar me të tjerët.

Rreziku pritet te jetë më i lartë gjatë ditës së nesërme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas lidhjes me “Skype” në emisionin “Dritare me Rudinën”, ish-zv.ministri i Arsimit, Taulant Muka ka zbuluar se një nga të ftuarat në stu

Një studente është shprehur në studion e emisionit “Opinion” në Tv Klan se është shkëputur nga shkolla për shkak të kushteve të rënda eko

E ftuar në emisionin “Opinion”, një lektore e UAMD-së doli haptazi në mbështetje të kërkesave të studentëve dhe ndërsa nënvizoi faktin se

Agjencia e njohur e lajmeve, Reuters, ka publikuar një raportim në lidhje me protestën e studentëve në Shqipëri

Pasi qëndruan për disa orë para Ministrisë së Arsimit ku nuk morën përgjigje për 8 kërkesat e tyre, një grup studentësh u stacionuan para

Pas skandalit të publikuar nga emisioni ‘Të paekspozuarit’ në ‘News24’ në lidhje me kompaninë Dunwell Haberman, e cila fitoi lotin e parë

Kryeprokurorja e Përgjithshme, Arta Marku ka përshëndetur krijimin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë pas zgjedhjes së anëtarëve, duke e

Në Shqipëri janë shtuar pyetjet rreth firmës së regjistruar në Delaware të SHBA, Dunwell Haberman, e cila përmes falsifikimit të dokument

“Kemi të gjitha arsyet të protestojmë”. Me këto fjalë i janë drejtuar shumë qytetarë durrsakë që ishin dalë të protestonin kryem

Rreth dy orë ka zgjatur komunikimi mes studentëve para godinës së Ministrisë së Arsimit dhe të gjithë së bashku kanë rënë dakord për përs