Parashikimi i motit, reshje intensive në të gjithë vendin

24/01/2021 - 08:21

Vendi ynë gjatë paradites do të jetë karakterizohet nga një mot me reshje të pakta shiu. Por në orët e mesditës dhe pasdites vranësirat do të zhvillohen duke sjellë reshje shiu me intensitet mesatar, në pjesën më të madhe të vendit, ndërsa në zonat malore do të ketë dëborë.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C deri në 12°C.

Era do të fryjë e fortë me shpejtësi mbi 80 km/h nga drejtimi jugor, duke krijuar në det dallgëzim 7 ballë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pfizer do të sjellë të tjera vaksina për Shqiperinë të hënën dhe brenda 10 ditëve të para të marsit pritet të mbërrij sasia e parë e doza

Procesi i rindërtimit në qytetin e Durrësit duket se ka mbetur në vendnumëro.

Në pavionin Covid të spitalit të Durrësit i cili është hapur pak ditë më parë, deri më tani janë ezauruar 75% të kapaciteteve.

Policia e Shtetit njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë ndëshkuar me masë administrative 997 qytetarë që nuk zbatuan masat anticovid.

Stërvitja “Defender Europe 21” ku do të marrin pjesë rreth 6000 trupa dhe qindra mjete ushtarake nga SHBA, Shqipëria dhe vende të tjera a

Ambasada amerikane në Shqipëri u bën thirrje të gjithë qytetarëve që të mos bien pre e mashtrimeve për marrje të vizës në këmbim të parav

Kryetarja e Bashkisë së Durrësit, Emiriana Sako ka nënshkruar një marrëveshje me rektoren e Universitetit "Aleksandër Moisiu", Kseanela S

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dhuruar 29 automjete tip "Humvee" për Forcat e Armatosura të Shqipërisë.

Kamerat e sigurisë kanë zbardhur intinerarin e autorit të vrasjes së 66-vjeçarit Behar Sofia.