Parashikimi i motit, si do ndryshojnë temperaturat sot

15/11/2019 - 08:07

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin reshje shiu me intensitet të ulët.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të vijojnë në zbritje në orët e para të ditës, por një rritje graduale do të sjellin orët e mesditës, ku do variojnë: në zonat malore nga 03ºC deri në 15ºC, në zonat e ulëta nga 07ºC në 20 ºC dhe në zonat bregdetare nga 10C në 22ºC.

Era do të fryjë në drejtim Jugor me forcë valëzimi deri në 5 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash të cilat mund të sjellin reshje lokale.

Në fotot e mëposhtme do të gjeni motin dhe temperaturat në qytetet kryesore.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Agjencitë polake kanë rinisur shitjen e paketave turistike që përfshijnë bregdetin shqiptar duke lajmëruar se pas 15 korrikut do të ketë

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot të kthjellët por herë pas here do të

Sot, Komisioni Evropian i paraqiti Këshillit draftin e kornizës së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, duke përcaktuar ud

Kontrolli i Lartë i Shtetit i kërkon Institutit të Monumenteve të Kulturës (IMK) që t’i kërkojë qeverisë dhe bashkisë së Tiranës, rindërt

Teksa rastet e identifikuara me koronavirus në vendin tonë mbeten ende të larta, Erion Dasho, ekspert i Shëndetit Publik, thekson se test

Një tjetër pacient i infektuar me Covid-19 ka humbur jetën në vendin tonë, duke e çuar numrin në 66 numrin total të viktimave.

Në kuadër të masave të marra si pasojë e situatës së krijuar nga përhapja e Covid-19, është evidentuar në disa zyra postare krijimi i rra

Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor ka kryer mbi 93 mijë inspektime në biznese dhe institucione publike për zbatimin e masave dhe protoko