Parashikimi, si do të ndryshojë moti sot

18/11/2019 - 08:08

Orët e para të mëngjesit do të vijojnë me vranësira, si dhe reshje shiu. Por duke iu afruar mesditës kemi një përmirësim të kushteve atmosferike, kur kthjellimet dhe vranësirat kalimtare do të jenë dominante. Në zonat jugore do të ketë shira të izoluara.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë me zbritje në orët e para të ditës, deri në mesdidë, duke regjistruar vlerën minimale në mëngjes 3 gradë Celcius, ndërsa maksimumi në mesditë 20 gradë Celcius.

Era do të vijojë të fryjë mesatare me një shpejtësi 45 km në orë, në drejtimin kryesisht jugor dhe kjo do të bëjë që në brigjet e Adriatikut dhe Jonit të krijohet dallgëzim 4 ballë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mjeku pneumolog Arjan Mezini tha se rritja e rasteve me COVID në Shqipëri është më e madhe nga sa ai kishte parashikuar se do të ndodhte

Struktura e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vendosur sekuestrimin e pasurisë së 5 shqiptarëve që po hetohen në Ho

Shoqata e Transportit publik nis punën të hënën, pas kërcënimeve që kryebashkiaku Erion Veliaj u bëri atyre se "nëse nuk nisin punën do i

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, ka deklaruar se Task- Forca anti-COVID do të vijojë intensifikimin e k

Ministria e Shëndetësisë raportoi sot se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar në vend 67 raste të reja të infektuar me koronavirus.

Finalizohet operacioni policor i koduar "Stadiumi", i zhvilluar në kushte të larta sigurie nga forcat operacionale të DVP Durrës, në bash

48 orë nga marrja e tamponëve të punonjësve të ISHSH Durrës dhe AKU Durrës, ende nuk kanë ardhur përgjigjet.

Fundjava dhe nisja e pushimeve ka bërë që në pikën doganore të Morinës të ketë një fluks të madh automjetesh nga Kosova që hyjnë në Shqip

Sipas MeteoAlb, pjesa e parë e ditës do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash kalimtare.

Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA) ka lënë në fuqi vendimin e KP për prokurorin Artan Bajrami, duke vendosur shkarkimin e tij nga detyra.