Partneri i Google që dominon tregun italian është deputet në Shqipëri

08/11/2018 - 21:27

Një deputet shqiptar dominon tregun italian të reklamave dhe shërbimeve online përmes kompanisë së tij, Localweb.

Bëhet fjalë për deputetin e PD Agron Shehaj i cili me partner kryesor “Google” ia ka dalë ta kthejë kompaninë e tij lidere në tregun digjital.

Këtë e zbulon vetë deputeti në 5-vjetorin e “Localweb” ndërsa bën me dije se kjo kompani ka pothuajse 30.000 klientë biznesi, 500 të punësuar në Shqipëri dhe mbi 200 bashkëpuntorë në Itali.

Statusi i plotë:

5 vjet më parë Localweb ishte vetëm një ide më shumë pikëpyetje: a mund të krijonim një kompani në Shqipëri që të konkurronte në Europë në tregun e reklamave dhe shërbimeve on line?

Sot përgjigja është po! Localweb është një nga kompanitë lider në tregun dixhital dhe një nga partnerët kryesorë të Google në Itali, me pothuajse 30.000 klientë biznesi, 500 të punësuar në Shqipëri dhe mbi 200 bashkëpuntorë në Itali.

Falenderoj të gjithë bashkëpunëtorët e mi dhe në veçanti stafin drejtues për besim që treguan tek intuita ime dhe për këmbëguljen dhe punën e palodhur në arritjen e këtij rezultati të jashtëzakonshme.

Çfarë kemi bërë tregon qartasi, që me vullnetin dhe punën e duhur, të rinjtë shqiptarë mund të arrijnë rezultate të paimagjinueshme, edhe në Shqipëri.
Ata kanë nevojë vetëm për për një shans dhe të drejtohen në mënyrën e duhur.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Janë sekuestruar 1000 koli me cigare të cilat rezultuan të ishin kontrabandë.

Rreth 1000 të rinj vullnetarë, ministri Klosi, përfaqësues të Eko Mendje, nga Zonat e Mbrojtura, prefektura e Durrësit dhe strukturat e t

Në Shqipëri, ambasada amerikane tha sot se ajo “nxit këdo që mendon të kandidojë që të rregjistrohet në zgjedhjet vendore të 30 qersh

Pas grabitjes spektakolare në aeroportin e Rinasit dhe pas lajmesh të shumta të publikuara në media, kanë reaguar më në fund Prokuroria e

Nga Durrësi, Agjencia për Zhvillim Bujqësor dhe Rural nisi sot fushatën për skemat mbështetëse nga Fondi i Programit për Bujqësinë dhe Zh

Teksa pret radhën për të marrë mandatin e tij si deputet, duket se gjërat s’kanë ecur edhe aq mirë në jetën e tij private.

Komisioneri i BE, Johannes Hahn, në një intervistë ekskluzive për DW thotë se kuadri ligjor për të drejtat e pronës në Shqipëri ka dobësi

Ujësjellës Kanalizime Durrës nisi investimin për rikonstruksionin e rrjetit të ri të ujësjellësit nga Mulliri i Bullgarit deri në hyrje t

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit  konfirmon në detyrë kryeprokuroren e Korçës, Dhorina Theodhori.

Olsian Çela është kandidatura e parë që regjistrohet për garën e hapur nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë për pozicionin e Prokurorit të