Pas përgjimeve reagon analisti Andi Bejtja: Organizata kriminale ” Mos e rruj K….”

19/06/2019 - 21:59

Pas publikimit të 10 përgjimeve të reja të gazetës gjermane Bild nga dosja 184, reagon në Facebook analisti Andi Bejtja.

Në postimin e tij, Bejtja shkruan se Rilindja del tamam si një organizatë kriminale, ku të gjithë personazhet e saj përsërisin refrenin: “Mos e rruj K…”

Postimi i Andi Bejtes:

Te gjithe qoftet e Bild ku Rilindja del tamam si nje organizate kriminale, (fatmiresisht mafioza debile qe iu duket sikur flasin me gjyshen ne telefon), ku njerzit promovohen ne detyre vetem e vetem se dine te vjedhin vota, ku ka me qindra vepra penale etj etj….ne gjithe kete baterdi te bie ne sy nje refren i perdorur nga gjithe zyrtaret, nga gjithe mafiozet e cdo niveli: ” Mos e rruj K…” Pas cdo baterdie, cdo krimi ” Mos e rruj K…” Mos e rruj K” fill I kuq i Rilindjes…” Mos e rruj K .. ” dhe ti i OSBE, ti i BE apo ti e Ambadades Amerikane ,….Po kaq shume sa eshte permend “Mos e rruni K…” Nuk ka si mos dale dikush me nje brisk te madh e tia prese te gjitheve dhe K…poshte dhe koken siper: vazhdoni ” Mos e rruni K…” 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Këtë të premte, vendi do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme, sidomos në zonat veriore.

Liderët e vendeve anëtare të BE janë mbledhur në Bruksel në samitin që pritet të marrë edhe vendimin final sa i përket çeljes së negociat

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen ka folur në lidhje me negociatat me Tiranën e Shkupin, duke u shprehur se sinjale

Në zbatim të Strategjisë Kombëtare të Luftës Kundër Trafikimit të Personave, sot u organizua një takim me Tryezën Teknike nën drejtimin e

Goditet një tjetër grup që ushtronte veprimtari kriminale në fushën e vjedhjes së pronës në Durrës.

Aplei i Krimeve të Rënda ka hedhur poshtë kërkesën e Klement Balilit për të fituar pafajësinë, duke lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së S

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka ndryshuar thuajse të gjithë drejtorët e burgjeve në mbarë vendin.

Ka pasur informacione se Marsida Qatja do të udhëtonte jashtë vendit, e për këtë arsye, Prokuroria e cila e ka marrë në hetim, i ka hequr

Kuvendi i Shqipërisë po miraton një projektligj, i cili rrit kontrollin mbi prodhimin dhe tregtimin e kripës së jodizuar.

Ministria e Drejtësisë ka kthyer përgjigje në lidhje me kërkesën për informacion për Albert Veliun dhe ekstradimin e tij nga Belgjika.